KREDİ KARTI

Ziraat Bankasından Gençlere Genç Bankkart

Ziraat bankasının öğrencilere yönelik 2 kartından Genç Bankkart ve Genç Kart tek bir kart üstünde birleşti. Bu sayede kullanıcılarına hem alışverişi hem de bankamatik kartını tek kart üzerinden kullanma fırsatı sunuyor. Bu karta sahip olduğunuzda yapmanız gerekli olan tek işlem kullanırken alışveriş kartını ya da bankamatik kartını seçmek olacaktır. Yani POS cihazı ya da ATM üzerinden işlem yaparken sizlere sunulan bu 2 seçenekten bir tanesini seçmeniz gerekmektedir.

Kimler Genç Bankkart Alabilir?
Kredi Yurtlar Kurumu’ndan ( KYK ) öğrenim kredisi veya burs alan öğrenciler amaçlı büyük kolaylık olan bu kart ile şayet hesabınızda para yoksa masrafsız ve faizsiz olarak 375 TL ye kadar ekstra alışveriş sağlayan harçlık avansı olanağına da sahip olabilirsiniz. Bu kolaylığı öğrenim kredisi veya bursun devam süre zarfınca kullanabilirsin. KYK’dan burs veya öğrenim kredi alan her biri Genç Bankkart ve Harçlık Avansına başvurabiliyor.

Bunun için; En yakın Ziraat Bankasına giderek veya,

Cep telefonundan GENC BANKKART yazıp 4747‘ye göndererek müracaat yapabilirsiniz. Müracaat sonucunuz sizlere SMS olarak dönecektir . Herhangi bir ek belge sunmana sebep yok. Bununla birlikte kartı teslim almak amaçlı de şubeye gitmene sebep kalmıyor ve istediğin adresten teslim alabiliyorsunuz.

Kredi Kartı Özelliğini Açma
Genç Bankkart alırken kredi kartı özelliğini açtırmak istiyorsanız kart müracaatı yaparken o esnada kredi kartı özelliği istediğinize konusunda de bir müracaatta bulunmanız yani bunu belirtmeniz gerekmektedir. Başvurunuzdan sonra onay SMS’i gelip karınızı aldıktan sonra bu kart ile öncelikle ATM den bu kart ile şifreli bir işlem yapmanız gerekmektedir. Daha sonra bu kartı bir daha ATM2 ye takarak ekranda gördüğünüz menüden kredi kartı seçeneğiniz seçmeniz gerekmektedir. bu işlemlerden sonra almış olduğunuz kartın kredi kartı özelliğini açtırmış oluyorsunuz.

Alışveriş Yapma Özeliği
Kartınızın kredi kartı özelliğini açtırdıktan sonra artık kredi kartınızı hem bir bankamatik kart aynı zamanda kredi kartı olarak kullanabilirsiniz. Bunun amaçlı yapmanız gerekli olan tek şey alışveriş amaçlı POS cihazında işlem yaparken mağaza yetkilisine şayet onların cihazında bu 2 alternatif çıkmıyorsa sizin özel olarak hangi kartı kullanmayı istediğinizi belirtmek olacaktır.

Öğrenciyken tek bir kart üzerinden hem alışveriş yapma aynı zamanda bankamatik kartı olarak istifade etmek ve öğrenciliğin keyfini çıkartmak isteyenler için getirilen bu olanakların tümü tek bir kartta yani Genç Bankkart’ta.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı