BANKALAR

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Türkiye’nin ilk bankalarından biri olan ve tarımı desteklemek için kurulan Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası, günümüzde de bu hizmetini sürdürüyor. Tarımdaki en büyük ihtiyaçlardan biri olan traktör kullanımı için dileyenlere uygun şartlarla kredi veren Ziraat Bankası, bu krediyi değişik başlıklar altında ve çeşitli fiyatlandırmalarla müşterilerine sunuyor.

“Tarımsal Mekanizasyon Araçlarının Kredili Satışına Esas Deney ve Denetimlerle İlgili Tebliğ” esaslarıyla yeni ve henüz kullanılmamış traktörler ile en fazla 5 yıl kadar kullanılmış olan traktörler için iki farklı kredi imkanı bulunan banka, aynı zamanda bu kredileri bireysel müşterilerin yanı sıra tüzel tarım işletmelerine de sağlamakta.

Ziraat Bankası tarafından sunulan kredi türleri ise şöyle:

Değişken Faizli Traktör Kredisi:

Yeni satın alınmış veya henüz kullanılmamış traktörler için sağlanan bu kredide müşteriler, aldıkları krediyi 3, 6, veya 12 ayda geri ödeme imkanlarına sahipler. Bu krediyi almak isteyen müşteriler, bankaya satın alınan traktörün fatura veya satış teklif belgesini ibraz ederek başvurduklarında traktör ücretinin %75’ine kadar kredi alma imkanına sahip olmaktadırlar.

Sabit Faizli Traktör Kredileri:

Bu kredi imkanında ise bir ön koşul mevcuttur. Traktör kredisini sabit faizle almak isteyen özel veya tüzel kişiler, bu traktörleri Ziraat Bankası ile anlaşmalı firmalardan satın almalıdırlar. Aynı zamanda bu traktörlerin hiç kullanılmamış olması da bir diğer koşuldur. Diğer kredi imkanları gibi 3, 6 veya 12 aylık geri ödeme imkanı bulunan krediler yine traktörün satış ücretinin %75’ine kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Ziraat Bankası, bu krediyi alan müşterilerine vade sonuna kadar sabit faiz uygulamaktadır.

İkinci El Traktör Kredisi:

Bu kredi ise diğer kredi imkanlarının aksine kullanılmış, ikinci el durumuna düşmüş traktörler için sağlanmaktadır. Müşterilere sabit veya değişken faiz olanağı verilmekle birlikte traktörün kasko bedelinin %75’ine kadar kredi imkanı sağlanmaktadır. Diğer kredilerde olduğu gibi 3, 6 veya 12 aylık vadelerle kullanıcılara sunulmaktadır.

Yukarıdaki kredilerden herhangi birini almak isteyen müşteriler, gerçek ve tüzel kişiler için banka tarafından belirtilen belgelerin yanı sıra satın alınan traktörün fatura veya teklif mektubunu Ziraat Bankası’na sunmalıdırlar. Bu işlemin ardından kredi, kısa bir süre içerisinde sağlanmaktadır.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Nevşehir merkezden ben Taner Yuksel. merhaba arkadaşlar web siten süper ötesi dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 08-01-2017 21:37:16

  2. Ekonomist Ziraat Bankası Traktör Kredisi selam arkadaşlar bu web sitesi cidden dikkat çekici, teraziye tıkladım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı