BANKALAR

Ziraat Bankası EFT Saatleri

Ziraat Bankası EFT Saatleri

Günümüzde hala hizmet sunan devlet destekli bankalardan biri olan Ziraat Bankası1863 yılında yardımlaşma sandığı olarak kurulup zaman içerisinde her kesimin bankası olabilmek amacıyla hizmetlerini yaygınlaştırmıştır. Ziraat Bankası, ülkeye değer katma amacı ile faaliyetlerini geliştirmeye devam etmektedir.

Ziraat Bankası Online İşlemler

Ziraat Bankası çağın teknolojik gelişmelerini de takip ettiğinden müşterileri yeni nesil teknolojileri kullanarak para transferleri gibi birçok işlemi sorunsuz şekilde internet sistemleri üzerinden gerçekleştirmektedir.

Bankanın müşterileri Ziraat Bankasında bulunan hesapları üzerinden kendi bankaları dışında bir bankanın hesabına para geçişi yapmak istedikleri zaman EFT işlemlerini kullanmaları gerekmektedir.

Ziraat Bankası EFT Saatleri

Ziraat Bankasında bulunan hesapları üzerinden farklı bir hesaba para transferi yapmak isteyen bireyler bu işlemleri yapabilmeleri için EFT’den yararlanmaları gerekmektedir. EFT işleminin gerçekleştirilebilmesi açısından en dikkat çeken konu ise Ziraat Bankası EFT saatleri süresinin hangi zaman aralığında olduğudur. Ziraat Bankası hafta içi her gün sabah 08.30 ile akşam 17.00 saatleri arasında para transferleri gerçekleştirilebilir. Bu süreler içerisinde gerçekleştirilememiş olan EFT işlemleri hafta sonu, resmi tatil ve diğer tatiller göz önüne alınarak takip eden ilk iş günü diğer bankanın hesabına geçişi sağlanır. Paranın başka bir bankanın hesabına aktarılması Ziraat Bankasında sadece 10 dakika kadar bir sürede gerçekleşir.

Ziraat Bankası EFT İşlemleri

Ziraat Bankası EFT saatleri olarak belirlenen süreler içerisinde gerçekleştirilmiş olan EFT, aynı gün banka hesaplarına aktarılmaktadır. Ancak, herhangi bir nedenden ötürü bu zaman dilimi dışında yapılmış olan EFT işlemleri, gerçekleştirilen gün sonunda hesaba geçmediyse yapılmış olan EFT işleminin mutlaka kontrol edilmesi gerekir. Kontrol sonucunda herhangi bir soruna rastlanmadıysa banka ile görüşme yapılmalıdır.

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri Çağrı Merkezi için 444 0 000 numaralı telefondan bilgi alınabilir ya da banka şubesinden işlemler yeniden kontrol edilmelidir Yapılmış olan EFT sizden veya bankanızdan kaynaklanmıyor ise bu kez karşı banka ile irtibata geçilmesinde yarar vardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı