KREDİ KARTI

Ziraat Bankası Başak Kart Nedir, Nasıl Kullanılır?

Türkiye’nin en mühim bankalarından olan Ziraat Bankası son zamanlarda getirdiği bir çok yenilik ve hizmet anlayışıyla binlerce yurttaşı kendisine çekti. Değişiklik ve dönüşümünü tamamlayan banka artık çeşitli sektörlere yönelik yaptığı yatırımlar ile akabinde söz ettiriyor. Son olarak zirai faaliyetlere destek vermek için çiftçilere Ziraat Bankası Başak kart ile bir çok ayrıcalık getirdi.

Başak Kart Nedir? 

Bu kart çiftçilere sene süresince akaryakıt, yem ücretleri, gübre, ilaç ve daha bir çok zirai harcamalarda sağladığı kolaylıkla ödemedeki sunduğu uzunca vade imkanıyla tercih edilmesini sağlıyor.

Ziraat Bankası Başak Kart Kimler Alabilir? Para Ödemek Gerekir Mi? 

Tüm çiftçiler Ziraat Bankası başak kart sahibi olabilirler, yalnızca çiftçilerin sahip olduğu bu karttan çiftçi yakınları yararlanamıyor. Kartın ilk alımından itibaren herhangi bir para ödenmesi mevzubahis değil. Hesap ayrıntılarının 3 ayda bir geliyor olmasından dolayı kart ücretinden muaf olunmasını sağlamış oluyor.

Ziraat Bankası Başak Kart Nasıl Kullanılır? Nerelerde Geçerlidir? 

Başak kart kullananlar bu kartı öbür banka kartları benzeri ATM ve şube içinde kullanabilmektedirler. Bununla beraber zirai kredi çekmeyi talep eden kişiler bankaların şubelerinde yer alan zirai kredi danışmanına başak kart ile beraber gitmeleri halinde kredilerini çekebilir ve kartlarına yükletebilirler.

Ziraat Bankası Başak Kartın kullanıldığı yerler;

 • İlaç alımları,
 • Gübre satın alımı,
 • Tarımsal motorlu araçlar amaçlı akaryakıt temini,
 • Hayvancılıkta kullanılan yem ücretleri,
 • Sera giderleri gibi bütün zirai faaliyetlerde kullanılabilir.

Ziraat Bankası Başak Kart Avantajları Nelerdir?

Diğer kredi kartlarına yönelik bir çok avantajı yer alıyor. Bu avantajlardan bazıları şöyledir;

 • Toprak Mahsulleri Ofisi ödemelerinde kullanılabilir,
 • Destekleme ödemeleri istenilmesi halinde kartlarına otomatik olarak yatar,
 • Düşük faiz oranlarından yararlanma fırsatı sunar,
 • Kredi kartı ve banka kartı olarak 2 biçimde de kullanılabilir,
 • Karta ilişkili olarak çekilen kredi borçları 5 aya civarı olan ödemelerde faizsiz bir biçimde yapılabilir,
 • 7 gün 24 saat bütün ATM’ler üzerinden nakit avans çekilebilir,
 • Son ve en önemli madde ise ödemelerin hasat dönemine göre ayarlanabilmesidir.

Harcamayı Yap Hasat Döneminde Öde 

Ziraat Bankası Başak Kart özelliklerinden en önemlisi ellerine zamanında para geçmeyen çiftçilerin borçlarını ürünlerini sattıktan sonra ödeme fırsatı tanımasıdır. Böylelikle çiftçiler sene içinde ilaç, akaryakıt alımı, gübre ve sulama giderlerini yapabilecek hem de ödemeyi kendi ürününe göre belirleyebilecektir. Her zirai ürünün hasat dönemi çeşitli olabileceğinden ötürü başak kart kullananlar kartı almadan önce bankaya hasat dönemlerini bildirmeleri halinde herhangi bir gecikme cezası ödemezler.

Yapılan harcamalara göre limitin artırılması ise Ziraat Bankası’nın müşterilerine sunduğu diğer bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. Kartı almak isteyen bireyler herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gidebilirler veya herhangi bir gsm operatörden SMS atarak da Başak Kart sahibi olabilmektedirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı