KREDİ NOTU

Vergi Borcu Kredi Notunu Etkiler mi?

Vergi Borcu Kredi Notunu Etkiler mi?

Bankalardan kredi çekmek suretiyle veya kredi kartı alarak ve bunları kullanarak birçok alışverişlerimiz veya daha büyük çaplı ihtiyaçlar karşılanabiliyor. Nakit kullanmak çoğu zaman daha avantajlı gibi gözükebilir. Fakat kredi kartı veya kredinin de kendine göre avantajları bulunabiliyor.

Bundan dolayı son zamanlarda kullanım sıklığı da bir hayli artmıştır. Tabi bankalar herkese kredi kartı veya kredi vermemektedir. Eğer bankaya çok fazla miktarda borcunuz varsa banka sizin kredi kullanıp mevcut borcunuzu daha fazla artırıp ödeyemeyeceğinizden endişe duymaktadır.

Şunu da belirtmek gerekirse, bankadan sorunsuz bir şekilde kredi çekebilmeniz için bankaya olan ve kredi notunuzu etkileyen borcunuzu ödemeniz gerekmektedir.

Kredi Notunu Etkileyen Durumlar Nelerdir?

Kredi notunu etkileyen en büyük durum, bankalara olan ödemelerin düzenli yapılıp yapılmadığıdır. Ödemeler ne kadar geç yapılırsa kredi puanı da bir o kadar düşük olacaktır. Bu durumda ise yapılacak en önemli iş, bankalara olan borçlarınızı gününde hatta yapabiliyorsanız gününden önce ödemenizdir.

Kredi Notu Nedir?

Kredi notu için, 0 ve 1900 arasında bir sayı ile belirlenen bir banka karnesi denilebilir. Bu sayı 1900’e ne kadar yaklaşırsa sizin için kredi çekmek o kadar kolaylaşacaktır. Her bankaya göre kendi kuralları dahilinde bu sayı değişkenlik gösterebilir.

Fakat genel olarak bankaların bir kişiye vereceği kredinin kabul görmesi için belirledikleri kredi notu 1500’dür.Yani bu durumda kredi notunuz 1500’ün altında olduğu takdirde bankalar size kredi vermeyi kabul etmemektedir.

Vergi Borcu ve Kredi Notu İlişkisi

Herhangi bir bankaya borcunuz varsa veya bir kredi borcunuz bulunuyorsa, kredi notunuz bundan etkilenecektir. Eğer kredi notunuzu yükseltmek ve kredi çekebilmek istiyorsanız bankalara olan borcunuzu ve vergi borcunuzu ödemeniz gerekmektedir. Borçlarınızı ödemeniz durumunda kredi notunuz yükselecek ve bankalar size tekrar kredi verecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı