KRİPTO PARA

Verge’in Dezavantajları Nelerdir?

Verge’in Dezavantajları Nelerdir?

Gittikçe kullanımı yaygın hale gelen kripto paralar farklı şekillerde kişilerin karşısına çıkmaktadır. Bitcoin ile popüler hale gelen kripto para sektöründe Verge markasına da rastlamak mümkündür. Dijital, sanal para olarak da adlandırılan Verge, internet parasıdır.

Herhangi bir devlete veya merkez bankasına bağlı olmaksızın kendi piyasası bulunmakta, değerlenmekte veya değeri düşebilmektedir. İnternet içerisinde alışveriş yapmak isteyen kişilere yardımcı olan dijital paraların yatırım konusunda da kullanımı yaygındır. İlgisi bulunanlar belirli miktarlarda kripto paralar alarak yatırım gerçekleştirebilirler.

Verge Kripto Paranın Genel Özellikleri

Verge oluşturulurken Blockhain tabanıyla tasarlanmış bir kripto para birimidir. Anonim para olarak da bilinen Verge’in en önemli özelliklerinden biri iz bırakmadan işlem yapabilme şansıdır. Sahip olduğu kripto paraları gizlemek isteyenler veya bu paralarla kimsenin bilmesini istemediği işleri gerçekleştirmek isteyen kişiler Verge tercih etmektedir.

İz bırakmayan kripto para şeklinde de tanımlanabilir. Kullanıcının IP adresini gizleme amacı güden Verge birçok ağ merkezi kullanmaktadır.

Kişi almış olduğu Verge’i de gizlemek ve saklamak için sanal cüzdan kullanımı sağlayabilir. Hem güvenilirliği hem de saklamayı sağlayan cüzdanlar içerisinde Tor Android Wallet yer almaktadır.

Verge’i Diğer Kripto Paralardan Farklı Kılan Özellikleri

Verge dijital parası diğerlerinden daha gelişmiş bir teknolojiyle oluşturulmuştur. İşlem yapmak isteyen kişilere hızlı bir ortam sunmakta, zaman kaybını önlemektedir.

Yapılacak olan Verge işlemlerini beş saniyesinin altında tutmaya çalışmaktadır. Bunun için ise SPV teknolojisinden fayda sağlar. Çoğu zaman Binance borsasından satın alınabilen Verge, Türk borsasında yer almamaktadır.

Verge Kullananları Bekleyen Dezavantajlar

Kripto para kullanıcıları Verge’i tercih ettiklerinde karşılaşabilecekleri dezavantajları merak etmektedir. Verge güvenilir ve anonim bir program olması sebebiyle sıklıkla tercih edilen bir kripto paradır. Diğer alternatiflere göre hızlı ve sağlam altyapıya sahip olması da Verge sanal parasını çekici kılmaktadır.

Genel anlamı ile dezavantajı yok gibi görünmektedir. Ancak Verge para biriminin değerinin düşmesi kişilerin yatırımlarını olumsuz etkileyebilir. Bu sebeple düzenli olarak değerinin iniş çıkışlarının takip edilmesi gerekilir. Yatırım amacı güden kişiler için değerlenme konusu dezavantaj oluşturabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı