Ticari Kredi Kartı Nasıl Alınır?

yorumsuz
243 okunma

Ticari kredi kartı, işletmelere, harcamalarda kolaylık sağlamak için  tanımlanan ve birçok avantajı bulunan kredi kartıdır. Bankalar, işletmelerin finansal açıdan ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, mali işlerde kolaylık sağlamak için, ticari kredi kartını kullanıma sunmuştur. Küçük ölçekli ve büyük ölçekli tüm işletmeler, faaliyet alanı farketmeksizin, ticari kredi kartı alabilmektedir. Ticari kredi kartı, şirket harcamalarıyla bireysel harcamaların ayrılmasını ve işletme harcamalarının kontrol altında tutulmasını sağlamaktadır. Kolay alınabilen bir kart olsa da, sahip olabilmek için bazı kriterler aranmaktadır. Yani, ticari kredi kartı herkese verilmemektedir.

Ticari Kredi Kartı Nasıl Alınır?  

Ticari kredi kartı, bankalardan alınmaktadır. Ticari kredi kartı alabilmek için, kişinin herhangi bir bankada ticari hesabı olması gerekmektedir. Ticari hesap açabilmesi için de, işletme sahibi olması gerekmektedir. İşletmeye ait herhangi bir evrakta adının geçmesi durumunda şirket sahibi, ticari kredi kartı almak için başvuru yapabilir. Kartın limiti, işletmenin bankadaki finansal hareketliliğine göre belirlenmektedir.

Ticari Kredi Kartı Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Ticari kredi kartının en önemli avantajı, bireysel kredi kartına göre limitinin çok daha fazla olmasıdır.

Bireysel kredi kartıyla taksit yaptırılamayan bazı ürünler, ticari kredi kartıyla, farklı taksit seçenekleriyle alınabilmektedir. Örneğin; son dönemde, bireysel kredi kartına taksitle alımı kapanan cep telefonlarının istenilen modeli, ticari kredi kartıyla alınabilir. İhtiyaç halinde nakit çekilebilmektedir. Bankadan, düşük faizli krediler kullanılabilmektedir. Ticari kredi kartıyla, işletmenin finansal durumu kontrol altında tutulabilir. Gelir gider ayarlamaları daha rahat yapılabilir. Firma giderleriyle, çalışanların harcamaları takip edilir, şirketin para durumu düzenlenir. Bankaların, ticari kredi kartıyla sunduğu avantajlar farklılık taşıyabilir. Bazı bankaların verdiği ticari kredi kartları, seyahat, online alışveriş ve çeşitli özel hizmetlerde kolaylık sağlayacak avantajlara sahiptir. Örneğin; bazı işletmelerin faaliyet gösterdiği alan sebebiyle, seyahat harcamaları oldukça yüksektir.

Çeşitli bankalar tarafından özel olarak tanımlanan ticari kredi kartı, her uçuşta, uçuş puanı kazandırarak, iş seyahatlerini daha avantajlı hale getirmektedir. Ticari kredi kartı ayrıca, işletmelere yönelik kampanyalar, uygun faiz imkanları ve herhangi bir duruma bağlı olarak, acil kredi kullanımı gibi imkanlara da sahiptir.

Ticari Kredi Kartını Hangi Bankalar Vermektedir?

Ticari kredi kartı, her bankadan alınabilmektedir. Ticari hesap olduktan sonra, tüm bankalara ticari kredi kartı başvurusunda bulunulabilir. Hatta işletme sahibi, kendi çalıştığı bankadan ticari kredi kartını daha kolay alabilir. Kredi notu yüksek olan kişilere, kartın tanımlanması daha çabuk sonuçlanmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 14 Ağustos 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın