KRİPTO PARA

Steem Borsasına Nasıl Girilir?

Steem Borsasına Nasıl Girilir?

Video, bilgi, fotoğraf, düşünce vb. paylaşılabilecek bir sosyal medya platformu olan Steemit, yeni bir dijital para birimi üzerine inşa edilen bir platformdur. Steemit’in, diğer bir çok dijital para birimlerinde olduğu gibi açık pazarlarda işlem görmesi, satılması ve satın alınması mümkündür.

Para madenciliğine imkan tanıyan Steemit, para kazanmanın birincil yolu olarak madenciliği benimsememiştir. Para birimleri de Steem, Steem Dolar ve Steem Güç olarak belirlenmiştir.

Steem Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Her gün ağ tarafından oluşturulmuş olan ve site ile etkileşime geçmiş olan kişilere Steem dağıtılmaktadır. Burada önemli olan, ilginin ne kadar olduğudur. Yani kişi, yaptığı paylaşım ile ne kadar ilgi çekiyor ise, o kadar çok kazanmaktadır.

İçerikleri oluşturan kişiler, bu içerikler için ödüllendirilmektedirler. Bunun için de en iyi içeriği üretmek gerekir. Özellikle tartışmalara bir katkıda bulunan yorumculara ciddi ödüller verilmektedir.

Steem Nasıl Bir Platformdur?

Bir blok zinciri olan Steemit, bu blok zincirini kullanarak yorum yapan, paylaşımda bulunan ya da hazır paylaşımları keşfedenlere token kazandırmaktadır. Sistemin işleyişi, üyelerin beğendikleri yorumları ve içerikleri oylamasına dayalıdır.

Oy sayısı ne kadar yükselirse, yazılımın üretmiş olduğu Steem Dolar ile Steem Token de o kadar artarak ödül olarak verilir. Bir Steem Dolar’ı, bir ABD dolarına denktir ve bu rakam sabitlenmiştir. Blok zincirinin üretmiş olduğu birincil para Steem’dir. Kazanılan bu paraların borsada ticareti de mümkündür.

Steemit’te Oylama Sistemi

Kişi, içerik ürettikçe ve paylaştığı içerikler için oylandıkça, sitenin ana sayfasına çıkma ihtimali de yükselmiş olmaktadır. Yapılan paylaşımlara gelen oylar artıkça, kişi daha değerli olmaktadır. Az oy alan diğer üyelere nazaran, oyu fazla olan kişinin başka içeriklere vermiş olduğu oylar da parasal olarak daha çok değerlenmektedir.

Yani kişi ne kadar çok oy alırsa, itibar da o kadar artmaktadır. Kazanılan tüm tokenler, dolar bazında yapılan tüm paylaşımların altında yazmaktadır. Herkesin birbirinin kazandığı miktarları görmesi mümkündür. Steemit’te yatırım yapmak isteyen kişilerin, mutlaka sitede yer alan Whitepaper’ı okumaları önerilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı