KREDİ KARTI

Sanal Kart Nasıl Oluşturulur ve Detayları Nelerdir?

Sanal Kart Nasıl Oluşturulur ve Detayları Nelerdir?

Kredi kartı bulunan müşteriler; sanal karttan faydalanmak istediklerinde, sanal kart oluşturmaları gerekir. Kredi kartı olmayan müşteriler sanal karttan faydalanmak istedikleri takdirde, öncelikle bir kredi kartı almak için bankaya başvuru yaparlar.

Bankaların oluşturduğu internet bankacılığı sistemlerine üye olunarak ulaşılan kontrol panelinin üzerinden, sanal karta hemen para aktarılır ve istenilen işlemler oluşturulur.

Sanal kartlarda, normal kredi kartları gibi 16 haneden oluşan rakamlar, son kullanma tarihi ve arkada bulunan cvc2 kodlarını içerirler. Tüm bu ayrıntılı bilgiler; alışveriş yapılmak istendiğinde, normal kredi kartıyla yapılan işlemlerde olduğu gibi, takip edilir.

Kredi Kartı Sahibi Olmayan Tüketicilerin Yapması Gereken İşlemler

Kredi kartı almak için bir gelir düzeyi olmayan kişiler; bir karta ihtiyaç duyduklarında, Garanti Bankası’na başvuru yaparak, hesap açtırırlar. Açılan hesap vasıtasıyla, kredi kartına sahip olan kişiler gibi alışveriş yapma fırsatına sahip olurlar. Alışveriş yapmak isteyen hesap sahipleri internet bankacılığına girerek, sanal kartlarına para aktarımı yaparlar.

Kredi kartlarında olduğu gibi sabit bir para bulunmayan tüketiciler, her zaman biraz para bulundururlar ve aktarılan para kadar harcama yapma hakkına sahip olurlar. Bu şekilde açılmış bir sanal kart; kredi kartıyla ödeme sağlanan sitelerde, kredi kartı görevinde bulunur ve alışveriş yapılması için imkan sağlar.

Kredi Kartı Olmadan Sanal Kart Oluşturmak

Herhangi bir kredi kartı olmadan Garanti Bankası’ndan açılan hesap vasıtasıyla sanal kart oluşturan tüketiciler, hesap işletim ücreti öderler. Sanal kart oluşturmak isteyen tüketicin verdiği iki adet otomatik ödeme talimatı da, bu işlem için yeterlidir.

Tüketici tarafından verilen bu ödeme talimatı, 6 ayda bir ödenmesi gereken 58 Türk lirasından da uzak kalmayı sağlar.

İşlemler sırasına göre planlı bir şekilde tamamlandıktan sonra, tüketiciler bankanın vermiş olduğu olanaklardan yararlanır.

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı