BANKALAR

Paragaranti nedir ? Nasıl kullanılır?

Paragaranti

Paragaranti, Garanti Bankasına aitmüşterilerine sunduğu online bir hizmettir. Paragaranti ile borsa, hisse senedi, döviz ve fon alım satım işlemleri daha hızlı ve kolay gerçekleşir. Ayrıca borsadaki değişimler takip edilerek veri izleme ekranı ile hisse senedi, döviz alım satımı ve fon alış satışı işlemleri gerçekleştirilebilir.

Bilindigi gibi borsada anlık piyasa hareketlerinin takibi ve hızlı işlem yapmak yatırımcılar açısından çok önemlidir.

Paragaranti nasıl kullanılır?

Paragarantiyi kullanmak icin Garanti Bankasi müşterisi olmak gerekir. Banka müşterisi olduktan sonra müşteri numarasi ile Paragaranti.com sisteminden giriş yapılır. Garanti Bankası müşterisi olmayanlar ise en yakın Garanti Bankası şubesinden hesap açtırabilirler. Zaten Garanti Bankası internet şubesi kullanan müşteriler ise başka bir işlem yapmadan mevcut müşteri numarası, şifre ve parola ile paragaranti.com’u kullanabilir. Paragaranti.com’da bulunan işlemleri müşteriler isteğe bağlı olarak kişiselleştirilebilirler.

Paragaranti Hizmetleri Nelerdir?

Paragaranti hizmetleri arasinda ilk olarak anasayfa da uzman kişilerin borsa yorumları yeralmaktadır. Ayrıca İMKB verileri sürekli olarak güncellenir ve hisse senetlerini anlık olarak takip edebilir.

Sistemde hisse senedlerinin alış fiyatları, satış fiyatları, ödenecek vergiler ve kesintiler de yer almaktadır.

Ayrıca paragaranti sisteminde eğitim bölümü içerisinde terimlerden oluşan kütüphane hizmeti yer almaktadır.

Yeni bir uygulama olarak ParaOyun hesabı ile kullanıcılar için geliştirilmiş bir demo versiyonu sisteme eklenmiştir.

Para oyun uygulmasina müşterinin adına tanımlı 100.000 TL Sanal Para ile başlatılır. Müşteri bu sanal para ile yatırım yapmak istediği ürünleri seçer ve yatırım ürünleri için almak istediğiniz adet ile tutarları belirler.

ParaOyun portföyü ile müşteri hem risk almadan deneyim kazanırken hem de diğer üyeler ile rekabet edebilirler. Para oyun ile sürpriz hediyeler kazanma şansı da vardır.

Borsa kapandiktan sonra tüm veriler ve analizler paragaranti sisteminde görüntülenir. Ayrıca sistemde 1.000 TL’lik bir yatırımın 2 haftada altın, borsa, repo, fon gibi çeşitli yatırım araçları karşısında ne kadar kazandırdığı veya kaybettiği hakkında bilgilendirmeler yer alır.

Paragaranti müşterilere bu bilgilendirmeler doğrultusunda yatırımlarını yönlendirme konusunda fikir veren faydali bir uygulamadır.

Yatırımlarını Paragaranti sisteminde degerlendirmek isteyen müşteriler için de portföy analizleri hizmeti bulunmaktadır.

Bu anlamda paragaranti hiçbir bilgi sahibi olmadan yatırım yapmak isteyen müşteriler içinde faydalı ve tercih edilebilir bir hizmet olmaktadır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı