KOSGEB

Mikro Kredi Verilen Sektörler

Mikro Kredi Verilen Sektörler

Mikro kredi yeni bir iş fikrine sahip olan ve ekonomik hali olmayan bayanlara iş kurmaları amaçlı verilen minik ölçekli bir kredi türüdür. Komşu ya da arkadaşlarınızdan oluşturacağınız 5 kişiyle beraber Valilik İl Özel İdarelerinde yer alan birimlere müracaat formunu doldurarak müracaatta bulunabilirsiniz. Yapmayı dilediğiniz iş, yetkililer aracılığıyla değerlendirilmekte olup olumlu sonuçlanan proje sahipleri ile 3 günlük bir bilgi paylaşımı gerçekleştirilmektedir.

Alacağınız mikro krediler yapacağınız işin hacmine göre belirlenmek ile beraber ilk sene alabileceğiniz miktar 1.000 TL’dir. Almış olduğunuz bu parayı 1 sene içinde haftalık taksitler ile ödemeleri gerekiyor. Ödemelerini itinalı olarak yapan ve toplantılarına dahil olan girişimcilerin mikro kredi limitleri yükseltilerek daha yüksek miktarda kredi çekmeleri sağlanmaktadır. Mikro kredi müracaatı yapacakların aşağıdaki evrakları hazırlamaları gerekiyor.

  • Mikro kredi müracaat formu
  • Fakirlik ilmühaberi
  • Nüfus aile bildirimi
  • Kira kontratı
  • Sabıka kaydı
  • Sosyal güvencesi olmadığına konusunda belge
  • ikametgah belgesi
  • Ailesinin mal bildirimi
  • Mikro kredi isteğinde bulunulacak işin talebi

Alınan mikro krediler ile ne çeşit iş yapacağınıza önceden karar verilmeli ve hesapların yapılması gerekiyor. Ülkemizde binlerce parasal hali kötü ve evinde bir şeyler yapmayı talep eden ev hanımları mikro kredi uygulamasıyla ailesini geçindirecek miktarda ücret kazanmaktadır. Sizde el beceriniz ya da bulunduğunuz bölgenin kültürel zenginliklerini faydalanarak evinizde arkadaşlarınızla beraber bu çeşit krediden faydalanarak bir başlangıç yapabilir ve ilerleyen senelerde işlerinizi büyüterek harika paralar kazanabilirsiniz.

Mikro krediyi alabilmeniz için yapacağınız iş türü için bir sınırlama bulunmamaktadır. Aklınıza yapan bir çok iş türünden dilediğinizi seçebilirsiniz. Tek yapmanız gerekli olan müracaat sürecinde yapacağınız işin özelliklerini ve getirisini yetkililere ispatlamanız olacaktır.

Mikro Kredi İle Evde Mantı İşi Yapmak

Evlerinde küçük ölçekli iş yaparak para kazanmayı arzu eden ve ekonomik sıkıntılarından ötürü bu işe başlayamayan ev hanımlarının kolayca yapabileceği işlerden bir tanesi de evde mantı işi olarak dikkat çekmektedir. Çoğunlukla ev hanımları tarafından müracaatların el yeteneklerine yönelik olduğu bu çeşit işlerde onlarca alternatif yer almaktadır. Mikro kredi şartlarından biri olan 5 kişilik ekip için uygun olan bu iş yardımıyla sizde mikro krediden faydalanarak evinizde mantı işi yapabilirsiniz.

Bilindiği üzere evde mantı yapma işi tek başına yapılması çok kolay değil ve yorucu olmaktadır. Arkadaşlarınız ile iş bölümü yaparak bu işi kolayca yapma olanağına sahip olacaksınız. Bulunduğunuz bölgedeki ev yemekleri satışı yapılan işyerleri ile görüşerek mantı satışını kolayca yapabilir ve ilerleyen senelerde büyük ölçekli krediler yardımıyla sizde kendi iş yerinizi açabilirsiniz.

Mikro Kredi İle Evde Dikiş İşi Yapmak

Mikro kredi kullanarak evlerde çalışarak para kazanmayı arzulayan ev hanımlarının harika paralar kazanabileceği bir iş dalıda dikiş işi olarak dikkat çekmektedir.

Dikiş hususunda deneyiminiz var ise sizde bu işi kolayca yapabilirsiniz. Etrafınızda yer alan konfeksiyonlardan ya da tül perde satışı yapılan iş yerlerinden talep edeceğiniz işler yardımıyla bu işten para kazanabilir ve ilerleyen senelerde kendi dikiş atölyenizi kurabilirsiniz. Aynı sürede çevrenizdeki insanlara dikiş işi yaptığınızı duyurarak müşteri tedarik edebilirsiniz. Bu işi yapmak için gereken dikiş makinesini temin etmenizde mikro kredi sizlere yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhaba arkadaşlar gerçekten de mikro kredi çekerek düzenli gelir elde eden varmı acaba çok merak ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı