KREDİ KARTI

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Kredi kartınızı iptal edebilmek birçok kişi tarafından zulüm içeren bir süreç. Bu süreçte bazı insanlar bıkarak bankaların gerekçelerine boyun eğiyorlar. Peki kart iptal ettirmek bu kadar zor mu? Kesinlikle hayır.

Telefon Bankacılığı İle Kredi Kartı İptal Ettirme

Kredi kartınızı iptal etmenin birinci yolu telefon bankacılığıdır. Kartınızın bankasının numarasını arayarak kart iptal ettiğinizi belirtirseniz size yardımcı olacaklardır. Müşteri hizmetlerinin türlü ısrarları ve ikna edici konuşmasına aldanmadığınız müddetçe kartınızı iptal etmek mümkün. Bu işleme gerek kalmadan bankanın şubesine gidip yapmak istediğiniz işlemi şubenin bireysel hizmetler bölümünde halledebilirsiniz.

Bazı banka çalışanlarının iddia ettiğini söyleyip işlemi bilgisayara aktarmayabilir. Bu yöntem kolay olduğu kadar sorun da teşkil ediyor. İptal ettirdiğinizi anlamak için internet bankacılığından giriş yapmayı deneyebilir, girmezse şayet iptal olduğunu anlayabilirsiniz.

Kartım Kayboldu, Çalındı

Bir farklı yöntemde kartınızın kaybolduğunu söylemeniz halinde hemen işleme girip kartı kapatabilirler. Yalnız bu yöntem sadece kullanıma kapatır. Tamamen iptal ettirmez. Bir müddet sonra banka size yeni kart talep eder ya da evinize yeni kart yollarlar. Bu durumda kartı istemediğinizi iptal ettirmek istediğinizi söylerseniz iptal gerçekleşir. Bankanın size ulaşması halinde istemediğinizi belirtip yaptığınız sözleşmeyi fesh ettiğinizi iletin.

Kartımı İptal Ettiremiyorum

Bazı bankalar iptal etmek konusunda oldukça güçlük çektirebiliyor. İptal ettirmek imkansız değil. Banka personeli size “Maaşınızı aldığınız banka biziz, iptal edemeyiz.” diyebilir. Hiç endişelenmeyin. Öyle bir ihtimal dahi yoktur. Kredi kartı kullanmayıp maaşı o bankada kayıtlı olan bir sürü müşteri bulunmaktadır. Bankanın internet sitesine girerek kredi kartı iptal ettirme dilekçesini okuyun. Bankanın iptal edemiyoruz demesine sakın aldanmayın. Kredi kartı iptal dilekçesinde ” 5464 sayılı Banka kartları ve kredi kartları kanunun 25. inci maddesi 2.ci paragrafı “Kart hamili talep etmek suretiyle kartı iptal ettirmek ve sözleşmeyi feshetmek hakkına sahiptir.” Diye bir yazı geçmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı