KREDİ KARTI

Kredi Kartı Nasıl Çıkartılır?

Kredi Kartı Nasıl Çıkartılır?

Kredi kartının, yerinde ve doğru zamanda kullanıldığında insanların hayatını kolaylaştırdığı tartışmasız bir gerçek. Çünkü her kredi kartının kendine göre ve bankaların sistemine göre sunmuş olduğu bazı avantajlar var. Taksitli alışveriş imkanı, para puan, nakit avans, internet üzerinden alışveriş gibi seçenekler kredi kartı konusunda, kullanıcıların en çok tercih ettiği ve aradığı seçeneklerin başında gelir.

Fakat kredi kartı konusunda dikkat edilmesi gereken önemli bir konu, borç takibinin düzenli olarak yapılması ve ödemelerin geciktirilmemesi. Kredi kartı çıkarmak için ve kart başvurusu için bazı şartlar gerekir.

Kredi Kartı Çıkarmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Kredi kartı kullanmak iyi, güzel fakat isteyen herkes bunu yapamıyor. Çünkü kredi kartı çıkarmak ve başvuru yapmak için gereken bazı şartlar var, bu şartlar şunlar;

Yaş Uygulaması Şartı

Kredi kartı kullanmak ve çıkartabilmek için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından belirlenen bir yaş sınırı var, bu yaş sınırı 18. Eğer kredi kartı çıkarmak isteyen bir kişi, bu yaş sınırının altında ise, sadece ek kart çıkarma hakkına sahip olabilir. Fakat 18 yaşını doldurmuş ise, kredi kartı çıkarmaya ve kullanmaya hak kazanmış anlamına geliyor.

Düzenli Bir Gelir Sahibi Olma Şartı

Daha önce ki yıllarda; kredi kartları konusunda çok fazla düzenleme yoktu fakat şu anda bu konuda birçok düzenleme mevcut. Bu düzenlemelerden birisi de kredi kartı çıkarma ve kullanmak için başvuru yapacak kişilerde düzenli bir gelir sahibi olma şartı aranması. Kısaca kredi kartı çıkarmak için belgelenebilir bir gelir olması gerekiyor.

Kredi Notu Durum Şartı

Kredi kartı çıkartmak için; bankaların koymuş olduğu kurallara göre, müşterilerin kredi karnesi önemli. Banka müşterilerinin, yasal takip, avukatlık olma gibi sorunlarının olmaması gerekiyor. Kredi kartı çıkarmak için başvuru işlemlerini, şubelerden ya da mobil bankalardan bizzat yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı