KREDİ KARTI

Kredi Kartı İle Bağkur Ödeme

Ülkemizde bağ kur primi borcu ödeyen milyonlarca birey yer almaktadır . Tüm esnaflarımız bildiğimiz gibi bağ kur primleri yatırmaktadır. Prim yatırmak talep eden kişiler bunu ya kendileri farklı kanallar ile yapacak ya da bir fatura ödeme merkezi, PTT, banka yolu ile bu ödemelerini gerçekleştireceklerdir. Bağ kur primini kendisi ödemek talep eden kişiler için en kolay metot kredi kartıyla bağ kur ödeme yoludur . Bu yazımızda bağkur kredi kartıyla nasıl ödenir sualine yanıt bulacağız.

Kartla Bağkur Ödeme

Kredi kartıyla yapılacak bir bağ kur ödemesi yardımıyla insanlar pekçok konuda büyük avantajlar elde edecektir. Birincisi vakitten kazanarak dışarı çıkmadan primlerini ödeyebilecek, ikincisi ise fatura ödeme merkezinde ve diğer ödeme yöntemlerinde kişilerde işlem fiyatı alınır. bağkur pirim miktarı yüksek olduğu için alınacak işlem gideri da yüksek olacaktır. Aşağı Yukarı alınan bir bağ kur ödem gideri 10 TL civarıdır. Bu miktarı ödememek için en uygun yol kredi kartıyla bağ kur primi yatırmaktır.

Kredi Kartı İle Bağkur Ödemesi Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere kredi kartıyla bağkur ödemesinin nasıl gerçekleştirileceğini anlatacağız. Öncelikle bağ kur ödemesinin hem web bankacılığından hem de ATM’den yatırılabileceğini söyleyebiliriz.

ATM’den bağ kur ödemesi yapmak istiyorsanız bunun içi kredi kartı da kullanabilirsiniz. Şayet bağ kur ödemesi için en pratik yol ya web bankacılığı kullanmak ya da e-devlet şifresi ile bağ kur ödeme seçeneğidir. Her seçeneği de ayrıntısıyla burada açıklayacağız.

E-devlet Bağkur Ödemesi Yapma

Siz de e-devlet uygulamasıyla bağ kur ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bunun için önce bir e-devlet şifresi elde etmeniz gerekiyor. Bundan daha evvelki e-devlet şifresi alma konusunda yazılarımızda söz etmiştik. PTT’den alınacak bir e-devlet şifresi sonrasında sisteme girip kredi kartıyla bağ kur ödemelerini yapabilirsiniz.

E-devlet bağ kur ödemesi için , öncelikle sistem ana sayfasına girdiğinizde sağ üst tarafta yer alan ara butonuna bağ kur ödemesi diye yazarsanız ödeme sayfası önünüze çıkacaktır. Bu sayfadan kredi kartıyla bağ kur ödemesi yapabilirsiniz. Kredi kartıyla bağ kur ödeme alternatifleri arasından en güvenlik yerlerden biri de e-devlet şifresi ile bağkur ödemesi yapmaktır.

İnternet Bankası İle Bağkur Ödemesi Yapmak

İnternet bankacılığı faydalanarak da bağ kur borçlarınızı kredi kartıyla ödeyebilirsiniz. Bunun için internet bankacılığı şifresiyle sisteme giriş yapmanız gerekiyor. İnternet bankacılığına girişi yaptıktan sonra, sırasıyla ödemler – SGK ödemeleri-bağ kur ödemesi seçeneğini tercih etmelisiniz. Daha sonrasında çıkan sayfada bağ kur borçlusunun T.C kimlik numarasını girip hangi bağ kur türüne ödeme yapılacaksa tercih ona yönelik yapılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı