KREDİLER

Kredi Çekebilmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Lazım?

Kredi Çekebilmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Lazım?

Kredi çekmek isteyen ve özellikle yuva kurma hayali içinde olan birçok genç yeni çiftin aklında ki belki de en önemli soru kredi çekebilmek için kaç ay sigortalı olmak lazım sorusu oluyor. İş hayatına yeni atılan ancak aynı zamanda bir ev alma ya da evlilik masraflarını karşılamak için kredi çekmek isteyen bireyler bu konuda oldukça tedirgin.

Akıllarını kurcalayan birçok sorun yanında kredi çekebilmek için kaç ay sigortalı olmak lazım sorusu da onları tedirgin eden bir diğer konu.

Kredi Çekmek İsteyen Bireyler Kaç Ay Sigortalı Olmalıdır

Sigortaya tabi olan iş süreniz 4 veya 6 ayı tamamladıktan sonra banka ve ya finans kuruluşlarından kredi kullanabilmek için ilk ve akla en çok takılan sorunlardan birisini atlattınız demektir. Bankalar tüketicilerin kredi isteği doğrultusunda kişinin KKB geçmişine ve Findeks kredi notu durumuna bakmaktadırlar.

Kredi başvurusundan evvel farklı bankalar ile kullanılan kredi ödeme performansı son derece önemlidir. Şayet herhangi bir bankadan kredi çekmiş ya da kredi kartı kullanmakta iseniz ve ödenmesi gereken borcu zamanında ya da hiç ödememişseniz bu kredi notu değerinizi olumsuz etkileyecek ve başvurunuzun onaylanmamasına sebebiyet verecektir.

Aynı zamanda gelirinizin ne kadar olduğu bankalar adına önemli bir ayrıntıdır. Bankalar almakta olduğunuz aylık gelirinizin ancak en fazla %70’i oranında bir kredi çekme olanağı sağlarlar. Aylık geliriniz 1000 TL olması durumunda en fazla aylık taksit tutarı 700 TL olacak kadar bir kredi çekmeniz mümkündür. Müşterisi olmadığınız bankalardan talep edilmiş olan krediler için sizden bir veya duruma göre iki adet kefil istenilebilir. Görüldüğü üzere kredi kullanmak için kaç ay sigortalı olmak demek aranılan tek kriter değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı