Kredi Başvurusu Red Nedeni

yorumsuz
420 views

Kredi Başvurusu Red Nedeni

Günümüz koşullarında; belirli ihtiyaçlar doğrultusunda kredi kartı kullanmak ya da kredi almak, herkes için gerekli bir durumdur. Mülk sahibi veya araç sahibi olmak ya da eğitim ve sağlık giderlerini karşılamak gibi belirli ihtiyaçlar doğrultusunda, kredi kartına sahip olmak ya da kredi almak en büyük destektir.

Kredi almak ya da kredi kartına başvurmak için, bankaların belirlemiş olduğu bazı kriterlerin bulunması gerekir. Belirlenmiş olan kriterler dışında kalan kullanıcılar, olumsuz sonuçlar alırlar. Kredi alamamanın veya ret sonucuyla karşılaşmanın sebepleri, geçmişten gelen düzensiz ödemeler veya aranan kriterlerdeki uyumsuzluktan kaynaklanır.

Kredi Alamamanın Nedenleri

Kredi kartı başvurusu ya da kredi başvurusunda yapılan değerlendirmeler, bazı ölçümlerin sonucunda değerlendirilir. Başvuru yapan kişiler, bu değerlendirmelerde olumsuz sonuçlarla karşılaşıldığında reddedilir.

Herhangi bir krediye başvurulduğunda; farklı bir bankadan kullanılan kredi varsa hatta, bu bankanın kredi ödemelerinde de problem yaşanıyorsa reddedilmesi muhtemeldir. Diğer taraftan krediyi talep eden kişinin; son bir yıl içinde hem kredi kartında aksaklıklar hem de istikrarsızlık söz konusuysa, olumsuz cevap alınır. İş yerinde 6 aydan daha az bir zamanda çalışmak ve herhangi bir kredi referansı olmamak da, kredi alamamanın başka bir sebebidir.

Kredi kartı veya kredi başvurusu yapan kişilerin; daha önceden başka birine kefil olduğu durumlarda; borç sahibi ödemeyi yapmamaktan takip altına alındıysa, bu da kredi alımında olumsuz sonuçlar verir. Kredi geçmişinde idari bir takip kararı ya da sicilde ödeme aksaklıklarıyla ilgili sorunlar yaşıyorsa da, kredi almak mümkün olmaz.

Kredi Başvurusundaki Düzenlemeler

Kredi başvurusu yapan tüketicilerin; alamama nedenleri çeşitlilik gösterirken, ortak noktada, ödemelerin düzenli olmaması durumu söz konusudur. Kredi almak isteyenlerin, kredi notlarını yüksek tutması ve idari takip sürecine ödeme taşımamaları en önemli husustur.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 15 Mart 2017