KREDİLER

Kredi Başvurusu Nasıl Silinir?

Kredi Başvurusu Nasıl Silinir?

Eğer ki kredi başvurusu yaptıktan bir süre sonra kredi kullanma isteğinden vazgeçtiyseniz kredi başvurunuzu iptal edebilir ya da silebilirsiniz. Kredi başvuru işlemleri bankaların şubelerinden, bankamatiklerden ve İnternet bankacılığı yöntemi ile yapılabiliyor.

ATM ve İnternet Bankacılığı Kanalı ile Kredi Başvurusunun İptali Nasıl Yapılır?

ATM ve İnternet bankacılığı ile yapılacak kredi taleplerinin iptal işlemleri için bilinmesi gereken en önemli konu bankamatik ya da İnternet bankacılığı sayesinde yapılan kredi başvuruları için onay mesajları gelse de bu kesin onay anlamına gelmemektedir.

Dijital ortamlarda yapılan onaylar ön onay olarak nitelendiriliyor. Başvurunun gerçek anlamda onaylanması için banka şubelerine giderek gerekli evrakları imzalamak gerekiyor.

Kredi başvuruları için ön kabul mesajı geldikten bir süre sonra müşteriler gerçek anlamda kredilerinin onaylanması için banka tarafından aranıyorlar. Banka şubelerine giderken kredi için gerekli evraklar götürülmediğinde kredinin ön onayı otomatikman siliniyor.

Böyle bir durum sonrası yeniden başvuru yapmak gerekiyor. Böyle bir durum sonrasında iptal işlemi için ayrıca bir işlem yapmaya gerek yoktur.

Ancak enpara ve ceptecep gibi bankacılık hizmetlerinde kredi onayı için banka şubelerine gidildiğinde gerekli evraklar götürülmediğinde ön kredi onayı silinmiyor. Eğer ki şubesiz bankacılık kullanılıyorsa ön kredi onayın silinmesi için banka şubeleri ile görüşülmesi gerekiyor.

Şubeden yapılan başvuru iptali için ise eğer ki kredi başvurusu banka şubeleri aracılığı ile yapıldıysa ve gerekli evraklar teslim edildiyse yine banka şubeleri ile görüşülerek kredi talepleri iptal ettirilip sildirilmelidir.

Banka şubeleri ve İnternet Bankacılığı kanalı ile yapılan kredi başvuruları en geç 1 hafta içinde ön kabul mesajı ile bilgilendiriliyor. Ön kabul mesajından bir hafta sonra ise banka şubeleri tarafından müşteriler aranarak kredinin gerçek onayı için banka şubelerine çağrılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı