KOSGEB

KOSGEB Teknopazar Nedir?

KOSGEB Teknopazar Nedir?

KOSGEB’in destek programlarından biri olan KOSGEB Teknopazar, teknolojik ürünlerin pazarlama masrafları konusunda destek veren programdır. Teknolojik Ürün Tanıtımı ve Pazarlama Destek Programı olarak anılan bu program, ürünlerin tanıtımı için harcanacak olan sermaye konusunda yardımcı olur. Teknolojik ürüne sahip olup reklam ve tanıtım yapamayan işletmelerin yanında olmayı amaçlayan bir programdır.

Eğer ki işletme, ürünlerini dünya pazarlarına sunmak istiyor ise KOSGEB tarafından 100. 000 TL destek sağlanır. Yurtiçinde tanıtım ve pazarlaması yapılacak olan ürünler için ise 50. 000 TL ödenek sağlar. KOSGEB’in bu destek programı sadece teknolojik ürünler için geçerlidir. Bu programın amacı ise KOBİ’lerin büyümesine destek sağlamak ve dünya pazarlarında rekabete katılımı güçlendirmektir. Araştırma ve Geliştirme proje sonuçlarının ticari hayatta uygulanmasına da olanak sağlar.

KOSGEB Teknopazar destek programının destek süresi 1 yıldır. Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı’ndan yararlanak isteyenlerin öncelik ile KOBİ olması daha so ra ise KOSGEB’in istediği koşullara sahip olmak gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı