KOSGEB

KOSGEB Hibe Kredisi Almak İçin Ne Yapmak Gerekli?

KOSGEB Hibe Kredisi Almak İçin Ne Yapmak Gerekli?

KOSGEB hibe kredi almak bazı koşulları yerine getirdikten sonra mümkündür. Bir takım başvuru şartları vardır ve bu şartları yerine getirmek kolay değildir. Girişimcilere yönelik destek amaçlı verilen KOSGEB hibe kredi, geri ödemesiz 50 Bin TL ve geri ödemeli 100 Bin TL olmak üzere iki şekilde verilmektedir. KOSGEB’in sağladığı destek kredilerinde faiz uygulanmamaktadır. 

Hibe kredi başvuruları her geçen gün artmaktadır. Bir çok girişimci kendi işini kurmak istemekte ve bu yönde destek almak için KOSGEB’e başvurmaktadır. KOSGEB hibe kredisi almak isteyen kişi sayısı arttıkça Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Proramlarına katılımda artmaktadır. Kredi için başvuran herkesin başvuruları onaylanmamaktadır.

KOSGEB hibe krediden yararlanmak için yapılması gerekenler kolay değildir. Koşulların sağlanması ve sermaye biriktirmek zaman alabilir. Öncelik ile KOSGEB müdürlüğünün düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmak ve başarılı olup sertifika sahibi olmak gereklidir. Eğitim programına katılmadan önce başvuru tarihlerinin bilinmesi gerekir. Kontenjan sorunu olduğu için başvurularda erken davranmak gerekir. Sertifika sahibi olduktan sonra sermaye biriktirmek ve işletme için gerekli araç gereçlerin temin edilmesi gerekir. KOSGEB işletme için gereken harcamaları yaptıktan sonra destek sağlamaktadır. Şirketinizi kurduktan sonra işletmeye ait faturaların da saklanması gerekir.

İş planı yapmak ise başvuru için gerekli bir diğer koşuldur. Bu plan işletmenin bulunduğu bölgedeki konumunu ve müşteri hareketliiğinin, rekabet ortamının analizi şeklindedir. Kredi başvurusu yapıldıktan sonra, KOSGEB hibe kredi alma imkanı kesin değildi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı