KOSGEB

KOSGEB Faizsiz Kredi İçin Başvuru Sonuçları

KOSGEB FAİZSİZ KREDİ İÇİN BAŞVURU SONUÇLARI

KOSGEB kapsamında verilecek olan 50 bin TL’lik, esnaf ve sanatkarlara yönelik kredi başvuru sonuçları belli oldu. Kredilerin en kısa zamanda dağıtılacağı bilgisi ve başvuru neticeleri 28 Şubat 2017 günü açıklandı. Faizsiz verilecek olan 50 bin TL kredi Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nca ( KOSGEB ) dağıtılacaktır. 

10 – 20 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen başvuru sonuçlarına göre, başvuran herkese faizsiz kredi imkanı sunulacaktır. KOBİ kredisi adı altında verilecek olan krediye 461 bin Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler ( KOBİ ) başvuru gerçekleştirmişti. Başvuru sonuçlarına göre yaklaşık 11 milyar TL kredi dağıtılmış olacak.

KOSGEB kredisine başvuran herkese faizsiz kredi verileceğini açıklayan Başbakan Binali Yıldırım, işletmelerin yıllık net kazancı göz önüne alınarak 20 – 50 bin TL arasında değişen rakamlar ile ödeme sağlanacağını bildirdi. KOBİ kredisi alabilmek için işletmenin yıllık hasılatının 1 milyon 345 bin sınırının gerisinde olması gerekmektedir. 1 Yıl sonra ödemeli olarak verilecek olan faizsiz kredi başvurularının bir kısmı reddedildi. Güvenlik aşamasında kalan işletmeler ve mükerrer başvuru yapanlar kredi imkanından yararlanamayacaklar.

KOSGEB faizsiz kredi dağıtımından sonra işletmeler 1 yıl ödeme gerçekleştirmeyecekler. Bu KOBİ kredisinin ödemesi 1yıldan sonra başlayacaktır. Ödemeler 3 ayda bir olarak temin edilecek ve 24 aylık süre içerisinde sağlanacaktır. İşletmenin kazancına göre verilen KOSGEB faizsiz kredisinin, taksitlendirme imkanı da işletmenin yıllık kazancına göre belirlenecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı