BANKALAR

Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut Kredisi Faiz Oranları
Bankaların en çok kullandırdığı kredi türlerinden biride konut kredisidir. Bizde sizler için bu yazımızda güncel Konut kredisi faiz oranları üzerine bir araştırma yaptık. Bankaların sürekli değişen faiz oranlarını bundan sonrada sitemizden güncel bir şekilde takip edebilirsiniz.

Konut kredisinde faiz oranları bankalara ve kullanmak istediğiniz vadeye göre değişmektedir. En çok kullanılan vade süresi 120 aydır. Bankalara göre sunulan vade süreleri 1 aydan 300 aya kadar değişebilmektedir.

En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranları
En uygun konut kredisi faiz oranları aylık yüzde 0,80 faiz oranı ile kamu bankalarında bulunmaktadır.

Ziraat Bankası, Halk Bank ve Vakıf Bankası’nda aylık 0,80’den başlayan faiz oranları ile konut kredisi kullabilirsiniz.

Kamu bankalarından sonra en uygun konut kredisi faiz oranı Akbank, A Bank, Garanti Bankası ve Türkiye İş Bankası’nda yer almaktadır. Bu bankalar aylık 0,90’dan başlayan faiz oranları ile müşterilerine 120 aya kadar vade imkanı sunmaktadır.

Ancak, Garanti Bankası ‘’kiracıya Mortgage’’ kampanyası ile 240 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Bu bankalardan sonra en uygun faiz oranı aylık 0,91’le Denizbank’ta yer almaktadır.

Deniz Bank bu özel kampanyasında dileyen müşterilerine 300 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır.

0,91 faiz oranından sonra Fibabanka’da 0,95 faiz oranı imkanı sunmaktadır. Qnb ve İng bank ise 0,99 faiz oranı ile konut kredisi vermektedir.

Hsbc bankasında ise konut kredisi faiz oranı yüzde 1,25 olarak sunulmaktadır.

Konut Kredisinin Özellikleri
Konut kredisi hemen her banka tarafından müşterilerine kullandırılmaktadır. En büyük özelliği yüklü miktarda nakit sunmasıdır. Vadelerin uzun olması müşteriler için ödeme kolaylığı sağlamaktadır.

Konut kredilerinde tüm bankalar verdikleri krediye bağlı olarak krediye konu olan konuta ipotek koymaktadır. İpotek dışında ek teminat veya kefil isteme durumu bankanın tasarrufunda olmaktadır. Bunun dışında kullandırılan kredi limiti konut değerinin yüzde 80’nini geçememektedir. Günümüz şartlarında konut fiyatlarının sürekli artması ve insanların alım gücünün düşmesi bu krediyi zorunlu hale getirmiştir.

Ülkemizde yüzbinlerce insanın güncel konut kredisi bulunmaktadır. Faiz oranlarında olası değişiklikleri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı