Kayıp Kredi Kartı Yenileme Ücreti

yorumsuz
485 views

Kayıp Kredi Kartı Yenileme Ücreti

Kredi kartınızı kaybettiğiniz anda ilk yapmanız gereken hiç vakit kaybetmeden hangi banka ile çalışıyorsanız hemen o anda bankanızın telefon şubesini arayarak kayıp çalıntı bildirimi yapmalısınız. Hatta eğer o anda size yakın bir şubeye gitme şansınız var ise şubeye gitmenizi öneririz. Bu şekilde şüphesiz ki bankanızdan daha hızlı ve açıklayıcı bilgi ve yardım alabilirsiniz.

Bankanızı arayarak kredi kartınızın kaybolduğunu belirttiğiniz takdirde ilk yapacakları işlem kartınızı kullanıma kapatmak olacağından böylece kartınız başkasının eline geçse bile herhangi bir risk altında olmayacaksınız kartınızdan harcama yapılamayacaktır.

Kredi Kartı Kayıp Bildirimi

Bankanızı arayıp kayıp bildirimi yaptığınızda en son ne zaman ve nerede harcama yaptığınızı belirterek bankanızın size daha kolay yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz. Eğer hatırlıyorsanız bu sorulara cevap vermeniz gerekecektir. Bu süreçte eğer kullanıyorsanız, internet bankacılığına giriş yaparak kartınızdan harcama yapılıp yapılmadığını kontrol ederek içinizi rahatlatabilirsiniz.

Kredi Kartımı Kaybettim Nasıl Yenileyebilirim?

Kart kayıp bildirimi yaptıktan sonra kartınız başkasının eline geçmiş olsa bile bildirim yaptığınız için bu süreçten sonraki olası alışverişler sizin sorumluluğunuzda olmayacaktır. Bildirim yapmakta çok geciktiyseniz kartınızın kaybolduğunu geç fark etmiş olabilirsiniz. Böyle bir durumda bildirim öncesinde geçen 24 saatte kartınızdan size ait olmayan bir alışveriş yapılmış ise sigortanız varsa yine kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

Çünkü sigortanız olması durumunda kartınız kaybolup çalınsa, başkasının eline geçmiş olsa bile yapılan harcamadan yalnızca 150 TL’ye kadar sorumlu tutulursunuz. Banka sizden bunun üzerinde bir miktar talep edemeyecektir.

Başınıza bu tarzda kayıp çalıntı olaylarının gelmemesi için kullanmadığınız bir kredi kartınız bile olsa arada sırada kontrol etmenizi tavsiye etmekle birlikte kayıp anında hiç vakit kaybetmeden bankanıza kayıp bildirimi yapmanız bu durumda çok çok fazlasıyla önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 14 Mart 2017