SİGORTA

Kasko İçin Gerekli Belgeler

Kasko İçin Gerekli Belgeler

Kasko sigortası yaptırmak için gerekli tek belge araç ruhsatıdır. Nasıl trafik sigortası yaparken araç ruhsatı gerekiyorsa kaskoda da sistem aynı şekilde yürütülmektedir. Sigorta şirketi araç sahibinin isteği doğrultusunda sigorta poliçe teklifi sunar ve bu teklif araç sahibi tarafından kabul gördüğünde araç sigortalanmış olur.

Kasko Nedir?

Trafiği incelediğinizde eskiye nazaran trafikteki araç sahibi kişi sayısı hayli fazla. Ulaşım olanaklarının artmasıyla birlikte araçlarda hayatımızın vazgeçilmezi olmakta. Kişiler bunun farkında olmakla birlikte ne yapıp edip araba sahibi oluyorlar.

Çoğumuz bu araçları satın alırken oluşabilecek ek masrafları düşünmüyoruz veya düşünmek istemiyoruz. Ama gerçek şu ki araç sahibi olmak istesek de istemesek de bu masrafları beraberinde getirmekte.

Araç kullanıcılarına bu noktada düşen sorumluklardan bir tanesi ise kasko yaptırmaktır. Fakat doğru bir şekilde kasko yaptırmak için kasko türlerini tanımalı ve çeşitler arasında seçim yaptıktan sonra gerekli kasko türü için belgeleri tamamlamaları gerekmektedir.

Kasko Çeşitleri

Kasko çeşitlerinden size en uygun olan kaskoyu seçmeniz daha iyi bir hizmet alabilmenize olanak sağlamaktadır. Birçok araç kullanıcısı eksik ya da hatalı bilgiden dolayı mağdur olmaktadır.

Kasko: Genel şartları içeren ve bu güvencelerin tümünü sağlayan kasko çeşididir.

Dar Kasko: Genel şartların içerisindeki temel şartları barındırmaktadır. Bu güvencelerden bir kısmını barındıran kasko çeşididir.

Tam Kasko: Genel şartları tümüyle içeren ve güvencelerin tamamını sağlamakla birlikte ek güvenceleri de barındıran kasko çeşididir.

Kasko Hizmeti Faydaları

  • Kaza sonucu meydana gelen hasar karşılanır.
  • Kasko trafik sigortasından farklı olarak yalnızca karşı tarafın maddi hasarını karşılamakla sınırlı kalmaz sizin aracınızdaki maddi hasarında bir kısmını veya tamamını karşılar.
  • Kaza sonucu araç onarım süresince kasko tarafından size yedek araç hizmeti verilir.
  • Doğal afetler ile oluşabilecek sorunlar kasko tarafından giderilmektedir.
  • Kaza sonrası çekici ihtiyacı kasko tarafından giderilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ekonomist Kasko İçin Gerekli Belgeler Selamın aleyküm paylaşımın inanılmaz dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı