KOSGEB

İş Birliği Destek Programı İle KOSGEB

İş Birliği Destek Programı İle KOSGEB

İşletme sahibi olup, işini büyütmek isteyen fakat yeterli sermayeye sahip olmayan kişiler için düzenlenen bir programdır. Bu program iş birliğini desteklemekte ve işletmelerin büyümelerini kolaylaştırmaktadır. KOSGEB İş Birliği ve Güç Birliği Programı, işletmelerin sorunlarına ortak çözümler getirmeyi amaçlar.

KOSGEB’in bu destek programı 1,5 milyon TL’ye kadar, güç birliği adı altında destek sağlamaktadır. Ortak problemlere çözümler getirmeyi amaçlayan KOSGEB İş Birliği ve Güç Birliği Destek Programı sayesinde işletmeleri büyütmek ve güç birliği sağlamak artık hayal değil. KOSGEB’in bu destek programından yararlanabilmek için bazı koşulları yerine getirmek gerekmektedir. KOSGEB düzenlediği bu program ile işletme sahibi KOBİ’lerin birlik sağlayıp daha büyük projeleri hayata geçirmeleri sağlanabilir.  Bu ortaklıklar her alanda olabilir. Örneğin; imalat, pazar, laboratuvar, ürün tedariği vs.

KOSGEB, işletme sahiplerine daha verimli olabilmek adına üç farklı şekilde destek programı oluşturmuştur. KOBİ’lerin yapacakları atılım ve büyüme projesi bu üç modelden birine uygun şartları içermelidir. Bu modeller şu şekilde açıklanabilir:

  • Ortak iş yapacak olan KOBİ’lerin kendi işletmelerini koruyarak yeni bir projeye ortak olmaları,
  • Ortak proje gerçekleştirecek olan KOBİ’lerin bazılarının kendini feshetmesi ve yeni projeye ortak olmaları,
  • Ortak proje gerçekleştirecek olan KOBİ’lerin bazılarının kendini feshederek içlerinden birinin büyümesine ortak olmaları

Bu destek programı maddelerinden birine uygun olmak dışında, KOSGEB İş Birliği ve Güç Birliği Destek Programı‘ndan yararlanmak isteyen KOBİ’lerin en az 3 işletmeden oluşması gerekiyor. KOSGEB’e bağlı destek programından yararlanma süresi 6 ile 24 ay arasında değişmektedir. En fazla 1 milyon TL destek sağlayan KOSGEB, bu miktarın sadece 700 bin TL kadarına geri ödenek sağlanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı