KREDİ KARTI

İş Bankası Maximum TEMA Şirket Kartı

Doğaya karşın bilinçlenmenin çoğalması bütün sektörlere yansımaya devam etmektedir. Son olarak bankacılık pazarında İş Bankası müşterilerine sunduğu Maximum TEMA Şirket Kartı ile müşterilerin yaptığı her işlemde belirlenmiş meblağ oranında parayı TEMA vakfına aktarıyor. Bununla birlikte bu kartı kullanarak işlemler yapan müşterilerine özel fırsatlar sunuyor.

Maximum TEMA Şirket Kartı İle Neler Yapılabilir? 

Şirketlerin kullanabileceği bu kart ile konaklamadan müze girişlerine kadar birçok alanda kullanım fırsatı yakalanıyor. TEMA şirket kartıyla yapılabilecekleri şöyle sıralayabiliriz;

 • Şirket adına yapılmış olan konaklama, gezi, ağırlama, temsil ve karşı şirket için yapılmış olan harcamalarda kullanılabiliyor.
 • Ayrıca bu harcamaları hem yurt içerisinde hem de ülke dışında yapmak mümkün olmaktadır.
 • Yapılan harcamalar sürecinde Maxipuan kazanıyor daha sonra bu puanları Maximum üye işyerleri içerisinde kullanabiliyorsunuz.
 • Akaryakıt, yiyecek, gıda, kuyumculuk ve iletişim benzeri birçok alanda Türkiye çapında sayısı toplamda 200 bini aşkın Maximum üye kuruluşlarında taksitli alışveriş yapma fırsatı sunuluyor.
 • İstenilmesi şeklinde önceden değerlendirilmiş olan %20’lik asgari ödeme tutarı yatırılarak kalan meblağın vadeli bir biçimde ödenmesine imkan tanımaktadır.
 • Şirket adına peşin alımların yapılmasında kullanılan kartın ödemesi toplamda 9 aya varan taksit halinde yapılabiliyor.
 • C Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde yer alan müze ve ören yerlerine toplamda 1 ay bedava girebilme hakkı yer alıyor.
 • Ancak her müze ve ören yeri değil anlaşmalı olanlarda kullanıldığının bilinmesine yarar var.
 • Kredi kartı borçlarının ödenmesi için otomatik ödeme talimatı verilebilmektedir.
 • Şirketlerin yurtdışı işlemlerde kullandığı kartların ödemesi hangi döviz türünden harcama yapıldığına bakılmaksızın TL olarak ödenmektedir.
 • Yurtdışında kaybedilen veya çalınan kartların VİSA merkezine bildirilmesi ardından 2 günde yeni karta ulaşabilir.
 • Bu zaman içinde VİSA’ya bildirmek şartı ile nakit avans kullanılabilir.
 • İş Bankası Maximum TEMA Şirket Kart ile yapılmış olan harcamalarda son ödeme tarihi hesap kesim tarihinden 10 gün sonra olarak belirlenir.
 • Son ödeme tarihi resmi tatillere denk gelmesi halinde son gün önümüzdeki iş günü olarak belirlenir.

Maximum TEMA Şirket Kartı Taksitlendirmesi Nasıl Yapılır? 

Öncelikle yapılmış olan işlemlere sonradan taksitlendirme yapılması amaçlı hesap kesim tarihinden önceki günlerde taksitlendirme talebinde bulunmak gerekmektedir. Aksi takdirde taksitlendirme yapılamıyor.

İş Bankası kredi kartıyla yaptığınız her alışveriş için farklı taksitlendirme isteyebiliyorsunuz. Bu taksitlendirmeler için herhangi bir işlem sınırı meydana gelmediği gibi taksit sınırı da yer almıyor.

Ancak taksitlendirme sonrasında toplu olarak ödeme yapılmak istenmesi halinde yatırılan meblağın iadesi yapılmıyor.

Kredi kartı borç taksitlendirme müddeti içinde hesap kesim tarihinde değişim yapılamıyor. Fakat son taksit yatırılması halinde değişim yapılabiliyor.

Alışverişi yaptıktan sonra hemen taksitlendirme isteğinde bulunamıyorsunuz. Bunun için şayet kart çekimi İş Bankası pos cihazlarıyla yapıldığı zaman sonrası günde yapılıyor. Fakat çeşitli bankaların pos cihazları kullanılması halinde 2 iş günü ardından taksitlendirme isteğinde bulunulabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı