BANKALAR

HSBC Bankası Açılış Saati Kaçta Açılıyor?

HSBC Bankası Açılış Saati Kaçta Açılıyor?

HSBC bankasının çalışma saatleri 08.30 açılış saati, öğle arası tatiline giriş 12.00, öğle sonrası mesai başlangıcı 13.00-13.30 arası ve günlük mesai bitim saati 17.00-17.30 arasıdır. Ama dikkat edilmesi gereken husus bazı şehirlerde bazı şubelerin kendi isteğine bağlı olarak öğle arası vermemesidir. Bu öğle arası vermeme durumu tamamen opsiyonel bir durumdur. HSBC bankasında bu şekilde bir durum söz konusu değildir. Hafta sonları yani Cumartesi Pazar günleri ve resmi günlerde tatil olmaktadır.

Bütün Bankanın Çalışma Saati Aynı Mıdır?

Verilen bilgilerde bütün bankaların çalışma saatlerinin ve çalışma politikalarının aynı olduğu düşüncesinin oluşmasına sebep olabilir. Bu durumda mağdur olmamak adına internetten gidilecek ve işlem yapılacak bankalar hakkında araştırma yapmak güncel çalışma saatlerini öğrenmek en doğru yöntemdir. Her yıl yaz saati ve kış saati yenilenip değiştirildiği için bilgi almadan bankalara gitmek müşterilerin işlemlerinin gecikmesine ve aksamasından kaynaklı sıkıntılara sebep olabilir.

HSBC Hakkında Bilgi

Türkiye’nin hatta dünyanın sayılı bankalarından biri olan HSBC bankası Türkiye dahil olmak üzere birçok yerde ve kıtada hizmet vermektedir. HSBC grubunun merkezi Londra’dır. Bankaya giderek işlemlerini yaptıramayan müşterilerine 7/24 hizmet veren çağrı merkezleri ve internet bankacılığı ile de işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. S

adece finans alanında değil sigorta hizmeti olarak da müşterilerine ulaşan HSBC bankası günümüzün tanınan ve geniş müşteri portföyüne ulaşmış bir bankadır. Bireysel telefon bankacılığını kullanacak müşteriler müşteri temsilcilerine 0850 211 011 numaralı hatlarından ulaşıp istedikleri saatte ve günde işlem yaptırabilmektedir.

Yaklaşık 82 ülkede faaliyette bulunan bankanın 4400 ofisi bulunduğu bilinmektedir. Sürekli gelişen bankanın kampanyalarını öğrenmek için bankayla görüşülmesi müşteriler açısından güzel bir deneyim ve fayda sağlayabilmektedir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı