KREDİLER

Hacizli Olan Kişiye Kredi Çıkar Mı?

Hacizli Olan Kişiye Kredi Çıkar Mı?

Bankalar olmadan, krediler ve kredi kartları olmadan artık hiçbir nakdi işlemin gerçekleşmediği bir çağ içindeyiz. Dolayısıyla da menkul ya da gayrimenkul alış satışlardan tutun da, her alanda ihtiyaç duyabileceğiniz giderler adına, birikim sağlamanın uzun vadede geçersiz olabileceği gerçekliğini barındırarak, bütün ihtiyaçlar; konut, taşıt ve ihtiyaç kredileri ile sağlanıyor. Mutlaka bu gereksinimler insanların bazen bütçelerini aşıyor ve ödenemez krediler halinde karşımıza çıkıyor.

Bu ve benzeri durumlardan ötürü de hacizlerle, avukatlarla ve de davalarla uğraşmak durumunda kalınabiliyor. Olumsuz sonuçlanmış her işlem de bankalar tarafından kara listeye alınmanıza ve tekrar olası kredi başvurularınızın olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır.

Ne Yapmamalı?

Çeşitli nedenlerle kredi ya da kredi kartını ödeyemeyerek kara listeye alınmış olan banka müşterilerinin maalesef piyasada tefeci olarak nitelendirilmiş kişilere yöneldiği aşikardır. Bankalardan kendileri adına kredi çıkartılacağı ifade edilerek yüksek faiz, komisyon ve senet işlemleri uygulayarak mağdur olan şahısların zor durumlarından istifade ederek daha beter bir batağın içine sürüklemektedirler.

Hatta giriş aidatı tarzında, başvuru ücreti alınarak, kredi başvurusunda bulunacaklarını iddia edip, dolandırılan bir çok vatandaşımız mevcuttur. Böyle bir durum içerisinde kesinlikle denize düşen yılana sarılır mantığı ile hareket etmemek lazım.

Ne Yapmalı?

Kırmızı çizgi çekilmiş ya da başka tabirle kara listeye alınmış, hacizlik bir durumda bile olma durumunda yapılması gereken en mantıklı davranış; ilgili banka bireysel müşteri temsilcileri ile görüşmektir. İçinde bulunduğunuz dar boğazın izahatı ile birlikte öncelikli olarak borç yapılandırılması yapılarak, borcunuzun vadelendirmesini uzatarak; taksit tutarlarınızı düşürebilirsiniz.

Birçok banka üzerinden kredileriniz mevcut ise; borç kapatma kredisi ile tek bankaya kredilerinizi toplayarak, yine vade sayısını yüksek tutarak ödeyebileceğiniz tutarlarca kredinizi yapılandırmış olacaksınız ki bu da belli bir süre sonrasında kara listeden çıkmanıza sebep olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı