KREDİLER

Garanti Bankasından Nasıl Kredi Hesabı Açılır?

Garanti bankası kredi hesabı açılış işlemlerini şubelerinden ve internet şubesi üzerinden gerçekleştirmektedir.

Garanti Bankası Şubelerinden Kredi Hesabı Başvurusu

Şubelerden başvuru işlemlerinde kişilerin veya kurum adına başvuru yapılıyorsa şirket yetkililerinin bizzat başvurmaları gereklidir. Kredi hesabına başvuru işlemi yapılırken başvuru formu, maaş bordrosu, nüfus cüzdanı ve bankanın gerekli gördüğü durumlarda kefil talep edilmektedir. Şirket adına başvurularda ise ek olarak imza sirküleri, vergi levhası, şirket sözleşmesi gibi ticari belgelerin ibrazı gerekmektedir.

Banka müşteriye kredi ile ilgili vadesinin ne kadar süre ile talep edildiği, maaş bordrosu dışında herhangi bir gelir var ise bununla ilgili bilgiler gibi çeşitli sorular sorarak bir kredi tablosu çıkartır. Müşteri ile mutabakat halinde kredinizi hesabınıza aktarır ve kredi işlemi sonuçlanır.

Garanti Bankası İnternet Şubesinden Kredi Hesabı Başvuru İşlemleri

Garanti bankası internet şubesine sahip olan müşteriler kredi hesabı başvuru işlemlerini şubeye gitmeden gerçekleştirebilmektedirler. İnternet şubesine giriş işleminden sonra kredi hesabı başvurusu butonundan başvuruda bulunulmak istenen miktar, aylık belgelenebilir net gelir ve varsa gayrimenkul kira gelirleri gibi diğer gelirler, kredi vade süresi gibi bankanın bir takım sorularından sonra kredi puanınız yeterli ve olumsuz ödemeleriniz yok ise garanti bankası 25. 000 TL kadar olan kredilerinizi internet şubesi üzerinden şubeye gitmeden onaylamaktadır.

Garanti Bankası maaş müşterilerinin ise 50. 000 TL ye kadar olan kredi başvurularını şubeye gitmeden onaylamaktadır. Gerekli sözleşmeler okudum onaylıyorum şeklinde teyit edilir. Garanti Bankası gerekli gördüğü durumlarda beyan ettiğiniz gelirleri belgelemenizi isteyebilir. Bu durumda şubeye gerekli belgeleri elden teslim etmeniz gerekmektedir.

Garanti bankasının bankacılık kredi sektöründe ilk defa uygulamaya koyduğu görüntülü kredi başvurusu ile internet şubesi üzerinden şubeye gitmiş gibi karşınızda banka görevlisi olarak ve sorularına online cevaplar vererek kullanabileceğiniz kredi hesabı bankacılık sektöründe bir ilktir. Kullanılan kredi hesabınıza anında geçer.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı