BANKALAR

Garanti Bankası Cebe Havale Gönderme

Garanti Bankası Cebe Havale Gönderme

Türkiye’nin öncü ve güçlü bankalarından garanti bankası, alanında ilk olma özelliği taşıyan bir uygulamayla, cep bank para gönderme hizmetini müşterilerine sunmaktadır. Ülkemizde 24 saat havale yapılabilirken EFT işlemi sadece hafta içinde ve çalışma saatleri dilimlerinde yapılabilmektedir.

Fakat siz para göndereceğiniz kişinin hesap numarasını ve IBAN numarasını bilmeseniz bile, hatta EFT saati dışında olsanız dahi bu uygulamayla para gönderebilirsiniz. Üstelik bu işlemi 7/24 istediğiniz telefon numarasına para göndererek gerçekleştirebilirsiniz.

Cep Bank İle Nasıl Para Gönderilir?

  • Mobil uygulamalardan ya da internet bankacılığından giriş yaparak, para gönderme menüsünden, cep bank ile para gönderme seçeneğini kullanın.
  • Para transferi yapacağınız kişinin cep telefonu numarasını yazın.
  • Gönder butonunu seçin.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra, alıcıya SMS ile para çekme işleminde kullanmak üzere bir şifre iletilecektir. Alıcı bu SMS şifresi ile parasını dilediği garanti bankası ATM’lerinden çekebilir.

Cep Bank İle Gelen Para Nasıl Çekilir?

Herhangi bir garanti bankası ATM’sine giderek, kartsız işlemler bölümüne girip giriş tuşuna basınız, ana menüden cep bank para çekme adımını seçip, gönderen kişinin cep telefonu numarasını, kendi cep telefonu numaranızı, gönderilen tutar ve size gelen SMS şifresini girerek para çekme işleminin gerçekleştirebilirsiniz.

Cep Bank Para Gönderme Limiti Ve İşlem Ücreti Ne Kadar?

Cep bank ile günlük para gönderme limiti 1000 TL olarak belirlenmiştir. Cep bank ile para transferi işlemlerinde işlem ücreti alınmaktadır, bu ücret 2,75 kuruştur. Bu işlem ücretleri gönderdiğiniz tutardan ayrı olarak alınır, örneğin 250 TL tutarında bir transfer gerçekleştiriyorsanız hesabınızın bakiyesi en az 252,75 lira olmalıdır.

Cep bank ile para transferi gerçekleştirdiğinizde, alıcının 7 gün içerisinde parayı çekmesi gerekmektedir, aksi durumda 7 gün sonunda çekilmeyen para gönderen kişiye iade edilecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı