BANKALAR

Güncel 2017 Finansbank EFT Ücreti Ne Kadar?

Güncel 2017 Finansbank EFT Ücreti Ne Kadar?

Bankaların birçok hizmetinden yararlanılmaktadır. Bu hizmetlerin çoğundan ücret alınmaz fakat bazı işlemlerde ise bankalar müşterilerinden ufak ücretler alabiliyor. Hayatının bir döneminde havale ya da EFT işlemi kullanmayan hiçbir kimse yoktur. EFT ya da havale işlemi gerçekleştirmek istendiğinde ücreti direkt olarak görmek mümkündür.

Havale ve EFT nedir?

Havale aynı bankaya ait olan farklı hesaplar arasında yapılan para transferine verilen isimdir. EFT ise bir bankadan başka bir bankaya ait olan hesaba para gönderme işlemi için kullanılır. Genellikle çoğu banka havale işlemi için ücret almamakta. Ancak ücret bankalarda vardır onlar ise 1-2 TL gibi çok düşük bir ücret almaktadır.

EFT Ücreti Ne Kadardır? Nasıl EFT Yapılır?

EFT işleminizi şubeden gerçekleştirmek istediğiniz taktirde farklı bir ücret, eğer kullanıyorsanız internet bankacılığı ile gerçekleştirmeniz halinde daha az bir ücret ödersiniz şube ve internet bankacılığı arasında ücret fark etmektedir. Üstelik internet bankacılığı kullanarak her an dilediğiniz gibi sıra beklemeden işlem yapabilmektesiniz.

İşlem yaptığınız anda eğer bankalar çalışma saati dışında ise işleminiz hemen gerçekleşmez. İşlem sıraya alınır ve ilk iş gününde gecikme kaydetmeden göndermek istediğiniz para miktarı göndericinin hesabına aktarılmaktadır.

Bankalar Arası EFT Ücret Değişikliği

Tüm bunların yanı sıra EFT ve havale ücretleri bankadan bankaya değişiklik göstermektedir ancak genel olarak EFT ücretleri hemen hemen her bankada 5 ile 10 TL arasında seyretmektedir. Hafta sonu ya da resmi tatil günlerinde internet bankacılığı ile ya da ATM’ler üzerinden verilen EFT emirleri yine o gün gerçekleşmemekle birlikte ilk iş gününde alıcının hesabına iletilmektedir.

Bu sebepten işinizin acele olması durumunda EFT yapacağınız gün ve saate dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Ancak havale işlemi gerçekleştirmeniz durumunda gün ve saat fark etmeden işlem tamamlanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı