BANKALAR

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır

Evlilik planları yapan çiftlerin masrafları karşılamak için bankalarca verilen ihtiyaç kredisidir. Evlilik kredisi genelde düğün sezonunda yeni evlenecek çiftlerin ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile alınan bir kredi çeşididir.

Bankaların kredi tablolarını inceleyerek sizin bütçenize göre hangi bankanın kredisi uygun oluyorsa o bankayla temasa geçmelisiniz. Başvurunuzu banka şubelerine giderek veya internet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. İnternet ten online başvuru yaparsanız daha hızlı sonuç alırsınız. Bankalar evlilik kredisi kampanyaların da bazı farklılıklar olabilir. Bankalar genelde,

En fazla 36 ay vade kullandırırlar. Kredi tutarı kişinin gelirine göre ve bankanın kampanya şartına göredir. İhtiyaç kredilerinden alınan BSMV ve KKDF vergileri de alınır. Eşler birlikte ve ayrı ayrıda evlilik kredisi kullanabilir. Bankanın kefil isteme durumu kişinin gelir durumuna ve önceden kredi almış ise kredi performansına göre yani kredi notuna bağlıdır.

Bazı bankalar kredilerinde taksit erteleme imkanlarını da sağlamaktadırlar. İhtiyacınızı evlilik kredisi çekerek değil, tüm bankaların vermiş oldukları kredi seçeneklerini de gözden geçirerek size en uygun olanı seçin. Kredi başvurusu yaparken kredi miktarını, kredi türünü ve vadeyi seçerek en uygun krediyi alabilirsiniz. Bunun için bankaların hepsini araştırarak size uygun olan krediyi almalısınız.

Kredi taksitleriniz aylık resmi olan gelirinizin %50 sini geçmez. Evlilik kredilerinde bankalar faiz indirimi uygulanmıyor. Aylık ödeme tutarı düşük, vade sayısı fazla uzatıldığı için tercih yapılan bir kredi çeşididir. Devlet destekli evlilik kredisi de verilmektedir. Bununda şartları, evlenecek kişiler 18.24 yaşlarında olacak. Herhangi bir suçu olmayacak. Maddi durumdan evlenemeyecek durumda olmak.

Bu şartları taşıyan bay ve bayan Türk vatandaşı devlet destekli faizsiz krediden yararlanabilir. Bakanlığın belirlemiş olduğu 1 yıl geri ödemesiz 10.000 TL kredi alırsınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı