BANKALAR

Eft Ücreti Almayan Bankalar

EFT Ücreti Almayan Bankalar

Elektronik Fon Transferi olarak bilinen EFT, bankalar arasında yapılan para transferlerinde kullanılan bir uygulamadır. Kendi hesabınızdan başka bir bankadaki hesaba para göndermek için ilgili hesabın 26 haneden oluşan IBAN numarasını kullanarak EFT işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bankacılık hizmetlerinin birçoğu bankalar tarafından belirlenen işlem ücretiyle gerçekleşmektedir. Banka müşterilerinin yoğun şikâyetlerinin ardından bazı bankalar havale, hesap işletim ücreti, EFT ve diğer işlemleri müşterilerine ücretsiz sunmaya başlamıştır.

Para Transferi (EFT) ücreti almayan bankalar; Garanti, İNG Bankası, HSBC Bank, Finansbank, TEB, Yapı Kredi Bankası ve Kuveyt Türk’tür.

-Finansbank Enpara

Reklamlarıyla da oldukça dikkat çeken Finansbank’ın Enpara uygulaması ile başta EFT ücreti, hesap işletim ücreti ve havale ücreti alınmamaktadır. Tüm işlemlerinizi online olarak internetten ücretsiz yapabilmenizi sağlamaktadır.

Enpara hesabınızdan para çekebilmeniz için ise Encard sahibi olmanız yeterli. Ayrıca bu kartı almak için de herhangi bir ücrette ödemiyorsunuz. Bu uygulamayla hem internet üzerinden hem de şubelerden tüm işlemlerinizi ücretsiz gerçekleştirme imkanına sahipsiniz.

-TEB Cepteteb

Cepte teb özelliğini kullanarak TEB’ de de EFT ve havale hizmetleri ücretsiz sunulmaktadır. Bilgi şifrenizi ATM’lerden ücretsiz olarak alabilirsiniz.

-Yapı Kredi Bankası Nuvo

Enpara’ya rakip olarak görülen Nuvo, Yapı Kredi Bankası’nın şubesiz bankacılık olarak sunduğu bir hizmettir. EFT ve havale ücreti alınmadığı için, hesap işletim ücreti de alınmamaktadır.

-HSBC Büyük Adım

Hsbc’nin bu uygulamasını kullanarak ücretsiz EFT yapabilmek için 500 TL.’lik 3 adet otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekir.

-ING Bankası Günlük Paket

ING’nin bu uygulaması ile internet, telefon, ve mobil bankacılık ile ATM’lerden yaptığınız EFT ve havalelere herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.

-Kuveyt Türk “Senin Bankan”

Senin Bankan sistemi ile Kuveyt Türk Bankası’nda da internet üzerinden ve şubesiz bankacılık üzerinden EFT ve havalelerden ücret alınmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı