KREDİ KARTI

Denizbank Üretici Kart Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

Denizbank kurulduğu ilk senelerden bu yana sektörlere özel hizmet sunması müşterilerinin artmasını sağladı. Son yıllarda ülke ekonomisinin temeli olan ziraat kapsamında yaptığı yenilikler ile yine adından söz ettirmeyi muvaffak olan Denizbank Üretici Kart ile çiftçilere destek vermeyi hedefliyor . Çiftçilerin zirai gereksinimleri amaçlı gereken finansmanın sağlanması ve anlık olarak gereken nakit ihtiyacının karşılanması amaçlı Üretici Kart ile zirai alanda  pekçok avantaj sunuluyor.

Üretici kart ile Denizbank bu alanda liderlik yaparak, öbür bankaların da benzeri kartlar çıkartmasını sağladı.  Bilhassa Ziraat Bankası ve İş Bankası benzeri Türkiye’nin en mühim 2 bankası Denizbank’ın bu öncülüğünden yararlanan ilk bankalar oldu.

Üretici Kartın Faydaları Nelerdir? 

Oldukça fazla yararı olan Denizbank Üretici Kart sahipleri için sunduğu başlıca olanaklar şunlardır;

En mühim özellik Üretici Kart ile yapılmış olan harcamaların istenilen süre da ödme fırsatı oluyor. Çiftçiler hasat dönemlerinde aldıkları paranın harcamasını aylar öncesinde yapmış oluyor ve bu aradaki dönemde borcunu ödemekte zorlanıyorlar. Üretici kart ile hasat sonrasında ödeme fırsatı sunuyor. Örneğin tahıl tarımı yapan bir çiftçi hasatını ekim ayı dolaylarında yaptığı için ödemeyi bu ay olarak gösterme olanağına sahipken, Meyvecilikle uğraşan birçok çiftçi erkenci ürünlerin derimini nisan ve haziran aylarında yapıyorlar bu sebeple ödemelerini de bu aylar içinde yapabilirler.

Diğer bir özelliği ise üretici kartının limitinin krediye dönüşebilmesidir. Denizbank krediye dönüşen limitlerin ödemesini bütün seneye yayma fırsatı sunuyor.
Anlaşmalı üye iş yerlerinden yapılacak harcamalar amaçlı %0 faiz fırsatı sunarak 6 aya kadar varan ödeme seçeneklerine sahiptir,

İstenilen sürede Denizbank ATM’leri veya ortak ATM’ler tarafından nakit avans çekilebiliyor.
Denizbank üretici kart ile yapılacak tarımsal ekipman alışında istenirse 36 aya kadar varan vadelerde ödeme yapılabilirler. Diğer birde toplu ödeme alacak fakat acil harcama ihtiyaç sahibi bireyler için de senenin belirli bir ayında toplu bir biçimde ödeme şartıyla da kredi fırsatı veriliyor.

Nasıl Üretici Kart Alabilirim? 

Üretici kart almak için herhangi bir Denizbank şubesine başvurmanız veya SMS ile müracaat yapmanız mümkün oluyor .

SMS ile müracaat yapılırken gönderilmesi gerekli olan kısa mesaj şöyledir;

  • URETİCİ yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numarasıyla beraber bulunulan ilin plaka kodunun girilmesi,
  • Hazırlanan kısa SMS’ nin 3280 numarasına gönderilmesi .
  • Bilgi alınması için de 444 6 800 numaralı hattı arayarak detaylı bilgi alınabilir.

Şubede müracaat yapılırken getirilmesi gerekli olan belgeler ise şöyledir;

  • ÇKS,
  • Nüfus cüzdanı
  • Çiftçilik belgesi

Yapılan müracaat sonrasında şayet SMS ile müracaat yapıldıysa kartın onaylandığına konusunda mesaj geldikten sonra en yakın şubeye giderek gereken müracaat evraklarının imzalanması yetecektir. Bütün işlemlerin yapılmasından sonra Denizbank üretici kart müracaat yapılmış olan şubeye 15 gün içinde gelecektir. Kartın geldiğine dair mesajlar bazen gelmediğinden ötürü belirli vakitlerde gidip şubeye sorulması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı