Çok Acil Nakit Para Lazım Nasıl Bulabilirim?

9 yorum
1.539 views

Çok Acil Nakit Para Lazım Nasıl Bulabilirim?

Her insan oğlunun paraya yani nakde ihtiyacı olur. Bu ihtiyaçlarını arkadaşlarından ya da bankalardan karşılamak isterler. İstediğiniz parayı belli bir şartlar karşılığında anında alabilirsiniz. Bankalar ihtiyaçlarınıza uygun krediler vermektedir.

Bankaya başvuru yaptıktan sonra bankaların uygulamış oldukları şartları karşıladığınızda kredi alabilirsiniz. Çok acil nakit para lazım nasıl bulabilirim gibi sorular herkes tarafından sorulmaktadır.

Borç alabileceğiniz bir yakınınız yoksa bankalardan kredi alabilecek durumdaysanız ihtiyaç kredisi kullanarak nakit ihtiyacınızı gidermiş olursunuz. Her banka ihtiyaç kredisi vermektedir.

Bankalardan ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız, bankaların vade oranlarını ve faizleri iyi karşılaştırmak gerekir. Size en uygun bankayı, faiz oranlarını ve vade farkını seçtiğinizde bankaya başvuru yaparak ihtiyaç kredinizi alabilirsiniz. Kredi kartlarından da taksitli nakit para çekebilirsiniz.

Ancak kredi kartı nakit çekimi yapmamaya özen göstermelisiniz. Çok acil durumlarda kredi kartından nakit çekimini kontrollü olarak yapmalısınız. Nakit çekimi yaparsanız en kısa zamanda geri ödeme yapmalısınız. Kredi kartında Nakit çekim faiz oranları çok yüksektir. Normalde alacağınız ihtiyaç kredilerinden bile oldukça yüksektir. Acil para veren tefecilerde bulunmaktadır.

Bunların faiz oranları bankaların faiz oranları ile karşılaştırdığımızda aşırı derecede yüksek olmaktadır. Örneğin 1.000 TL borç alırsanız bir hafta içinde 2.000 TL ödemek zorunda kalırsınız. Bu şahıslara hiç kanmayın.

Acil paraya ihtiyacınız olduğunda ilk önce kendi yakınlarınızdan alabilirseniz daha iyidir. Yakınlarınızdan alamıyorsanız daha sonra bankalara giderek ihtiyaç kredisi almaktır. Uygun olmasa da diğer bir tercih yolu ise senetle televizyon ve telefon alarak bu aldığınız eşyaları da satarak nakde çevirebilirsiniz. Bu yöntem ara sıra kişilerce kullanılmaktadır. En son para bulma yöntemlerinden biridir.

Size para vermek isteyen kişilerin ve kurumların şartlarını iyi incelemeniz gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Ocak 2017