KREDİ KARTI

Çiftçiler İçin Şekerbank Hasat Kart

Tüm yeryüzünde olan değişimlerin ülkemizde hızlı bir biçimde görülmesinin son örneği bankacılık sektörüdür. Bankaların hizmet ve sunduğu imkanlar ile yaşadığı büyük değişim son yıllarda sektörel yatırımlar yapılmasıyla göze çarpıyor. Şekerbank ilk çıktığı senelerden bu yana çiftçilere olan takviyesi ile birçok zirai faaliyet yapan bireylerin tercihi oluyor. Bankacılık piyasasının değişimi ve gelişimi karşısında Şekerbank hasat kart ile çiftçilerin finansal ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor.

Tarımsal ürünlerin son zamanlarda değişim gösteren iklim koşulların kötü etkilenmesi, girdi maliyetlerinin yükselmesi ve komisyoncuların da etkisi ile tarımsal üretim yapan kişiler parasal açıdan epeyce fazla problem yaşıyorlar. Bütün bu sıkıntılara karşı istenilen ödeme şeklini çiftçiye sunan Şekerbank ülke ekonomisinin de düzelmesine katkı sağlıyor.

Şekerbank Hasat Kart Nedir? 

Hasat kart, Zirai üretim ile uğraşan bireylerin tohumdan tutun da hasat esnasında kullandığı aracın yakıt masraflarına kadar bütün ihtiyaçlarını hasattan ardından ödeme imkanıyla karşılayan kredi kartıdır.

Şekerbank Hasat Kart Nasıl Alınır? 

Sadece çiftçilerin alabileceği Şekerbank hasat kart müracaatı için istenilen belgeler şunlardır;

  • Hasat kart için doldurulacak başvuru formu
  • Nüfus cüzdanının 1 tane fotokopisi (siz yine de 2 tane yanınızda götürün, nolur nolmaz)
  • İl Tarım Müdürlüğü veya İlçe Tarım Müdürlüğünden alınabilen ÇKS ve tarım sektörüne göre alınması gerekli olan belgeler;
  • Su ürünleri yetiştiriciliği yapan kişiler Su Mahsulleri Yetiştiricilik Belgesi alması gerekmektedir,
  • Arıcılık yapan bireylerin Türkiye Arıcılar Birliğinden veya da Ziraat Odası aracılığıyla verilecek çiftçilik dokümanını alması gerekmektedir.

Tüm bu belgeler ile Şekerbank şubesine başvurabilirsiniz veya SMS yolu ile ön müracaatta olabilir, başvurunuzun onaylanması şeklinde bu belgeler ile banka şubesine gidebilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra Hasat Kart 15 gün içinde dokümanların teslim edildiği bankaya gelir. Önceden evlere gelen kredi kartları artık yalnızca bankalardan alınabiliyor. Kartınız geldiğinde kısa mesaj gelecektir fakat çoğunlukla kısa mesaj gönderiminde sorun yaşandığı için siz 15 gün dolması şeklinde başvuru yaptığınız şubeye kontrol için gitmelisiniz.

Hasat Kart Faiz Oranları ve Vadeleri Nasıl? 

Şekerbank hasat kart ile yapılmış olan harcamalar şayet üye işyerlerinden yapılıyor ise %0 oranında faiz imkanlarıyla karşılaşılır. Bununla Birlikte üye işyerlerinden yapılmış olan harcamalardan faiz almamakla kalmıyor borcu 6 aya civarı vade ile ödenmesine imkan sağlıyor.

Sunduğu İmkanlar ve Avantajlar Nelerdir? 

Nakit gereksinimi olması halinde Şekerbank ATM’leri, ortak banka ATM’leri ya da PTT ATM’leri kullanılarak 7 gün 24 saat imkanıyla çekilebilir. Benzer biçimde kart borçlarınızı ister Şekerbank ATM’leri ile isterseniz de PTT faydalanarak ödeyebilirsiniz.

Harcamanın yapıldığı dönem içinde vadeleri beklemeden ödeme yapabilir, limitinizden kalan kısmıyla günlük harcamalarınızı yapabilirsiniz. Diğer bankaların çiftçilere sunduğu kredi kartları yalnızca tarımsal gereksinimlerde kullanılabiliyorken Şekerbank hasat kart günlük harcamaların da yapılmasına olanak sağlıyor.

Tarım sigortasını hasat kart ile ödeyebilir daha sonra ödemelerinizi sizlere uyumlu vade biçimi ile ödeyebilirsiniz.
En önemlisi ise yıl içinde yapılmış olan bütün harcamaların hasattan sonra ödenmesi oluyor. Üretilen ürünün hasat zamanına göre harcamayı önceden yapıp ödemeyi sezon sonuna bırakmak mümkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı