BANKALAR

Burgan Bank EFT Ücreti Ne Kadar 2017 2018

Burgan Bank EFT Ücreti Ne Kadar 2017 2018

Kurum ve bireyler özellikle şu zamanda hayatının büyük bir kısmında bankaları kullanmakta. Bankalar üzerinden müşteriler tarafınca yapılan en çok işlem EFT (Elektronik fon transferi) olmaktadır. EFT, havale gibi sıkça lazım olan, başka bir şahsın banka hesabına para aktarma işlemidir. Kısaca EFT diye tabir edilen elektronik fon transferi, havale ile birbirine çok yakın olmasından ötürü birbirine çok karıştırılmaktadır. Ancak arada çok ufak bir fark var.

EFT ve havale arasındaki fark; EFT bankalar arası para transferi işlemi için kullanılıyor, fakat havale işlemi aynı bankanın farklı hesapları arasında para transferi gerçekleştirme işlemi yapmak için kullanılır.

EFT Nasıl Yapılır?

Kişinin EFT yapmak istediği takdirde bilmesi gereken kişisel bilgilerin başında paranın iletileceği kurum ya da kişinin ismidir. Bunun ardından IBAN numarasını ve hangi bankaya EFT yapacağını yani para aktaracağını belirtmesi gerekmektedir. EFT yapılacak olan karşı tarafa ait bilgilerin olası yanlış yazılma durumunda EFT işlemi başarılı olmayacağından belirtilen miktar 2 gün içerisinde göndericinin hesabına geri aktarılmaktadır.

Ancak para aktarılmadan da bir hata fark edilmesi ya da para gönderme işleminden vazgeçilmesi durumunda telefon bankacılığı ile ya da internet bankacılığı üzerinden gönderici tarafından bu işlemin iptali sağlanabilmektedir.

EFT ve Havale İşlem Ücreti Alınıyor Mu?

Her banka tarafından belirledikleri miktarda bu işlemler karşılığında komisyon alınmaktadır. Ancak şöyle bir husus var ki; şubeden yapacağınız işlemlerde daha çok ücret alınmakta olduğundan eğer işleminizi internet bankacılığı üzerinden halletmeyi tercih ederseniz hem daha az ücret ödeyip hem de şubede sıra beklemekten kaçınabilmektesiniz.

Burgan Bank EFT ücreti ne kadar? (2017 2018)

İşlem şubeden gerçekleştirilmek istendiğinde gönderilmek istenen tutarın 0.50 oranında ücret alınmakla birlikte gönderilebilecek en fazla miktar maksimum 400 TL ile sınırlıdır. Bu miktar Burgan Bank müşterisi olmayanlar için geçerlidir. Burgan Bank müşterisi olmanız durumunda o gün için EFT ile karşı tarafa aktaracağınız maksimum tutar 1.000 TL’dir.

İnternet bankacılığı üzerinden yapılan EFT işlemlerinde ise Burgan Bank tarafından karşı tarafa aktardığınız miktarı gözetmeden her EFT işleminiz için yalnızca 3 TL gibi ufak bir ücret alınmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı