BANKALAR

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Tüketim çılgınlığının git gide daha da anormal bir hal almasıyla özellikle kredi ve kredi kartları borçlarımız da şişmeye başladı. Her ne kadar harcamalarımızı çok kolay yapsak da, iş borç ödemeye gelince tıkanıp kalıyoruz. Sırf kredi kartı borcu ödeyebileceği seviyenin çok üzerine çıktığı için intihar girişimleri bile yapılmaya başlandı.

İşte tam burada devreye giren ve kullanıcılara bir miktar da olsa derman olmaya çalışan yeni kredimiz; borç kapatma kredisi.

Borç kapatma kredilerinin mantığının diğer kredilerden pek de bir farkı yok, hatta adı gibi kredi demek de mümkün olacaktır. Bu krediler ile bankalar, müşterilerine birden fazla borç hesaplarının tamamını tek bir hesapta ödeme imkanı veriyor.

Örneğin 3 adet kredi kartı, 2 adet de kredi hesabı borcunuz bulunuyor ve toplam tutarları yaklaşık 50 bin TL. Borç kapatma kredisi veren herhangi bir bankadan bu krediyi aldığınızda, 50 bin TL tutarındaki toplam borcunuzu tek seferde ödeyip daha uzun vadeli ve daha kolay ödeme imkanlarının bulunduğu tek bir krediyi ödeme şansına sahip oluyorsunuz.

Ayrıca borç kapatma kredileri ile normal borçlarınızı kapatamadığınız için ödemeniz gereken ek faizlerden kurtulup sabit bir faizle borcunuzu ödeme imkanın da sahip oluyorsunuz.

İşte borç kapatma kredisi sağlayan bazı bankalar ve kredi opsiyonları:

Akbank: Aylık 2,02 faizle borç kapatma kredisi veren Akbank’ta 12 aya kadar tüm vade opsiyonları mevcut. Yapmanız gereken tek şey herhangi bir şubeye gidip gerekli evrakları teslim ederek başvuru işlemi yapmak.

Denizbank: Aylık 1,14 faizle borç kapatma kredisi veren Denizbank’ta yıllık olarak 4 yıla kadar vade imkanı bulunuyor. Ayrıca bir de sigorta işlemi de yapan Denizbank’ta yıllıkcivarında bir maliyet söz konusu olmakta.

Vakıfbank: 20,000 TL’ye kadar ve 18 aya varan vadelerle borç kapatma kredisi veren Vakıfbank’ta ise faiz oranı 1,75 olarak hesaplanmış durumda. Geri ödeme işlemi kredi alındıktan itibaren başlayabildiği gibi 3 ay gecikmeli olarak da yapılabilir durumda.

QNB Finansbank: 1,17’den başlayan ve 48 aya kadar vade imkanı sağlayan QNB Finansbank, aynı zamanda internet sitesi üzerinden de kredi başvurularını kabul etmekte.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı