Bankaların B Tipi Fon Getirileri

YATIRIM 12 Mart 2017 - 12:21
348 okunma

Bankaların B Tipi Fon Getirileri

Yatırım yapmaya yönelenler birçok yatırım aracı içinde en iyisine karar vermeye çalışırlar. Bunların tercihini yaparken risk oranı, getiri süreci ve kazanç oranı dikkate alınan başlıklardır. Yatırımcıların güvenli bölge olarak gördükleri araçların listesinin başında B Tipi Fon gelir. B Tipi Fon diğer fon türlerine ve yatırım yöntemlerine göre daha az riskli bir havuzdur. B Tipi Fon içinde genelde devlet katkılı bonolar, risk oranı düşük kağıtlar yer alır.

Her bankanın kullandığı ve değerlendirdiği havuz başkadır. Bankalara göre ve dönemlere göre oranlar değişse de B Tipi Fon orta ve kısa vadede karlı belirli seviyelerde kazançlı yatırımlardandır.

B Tipi Fon Ne Kadar Kazandırır Seçilmeli Mi?

B Tipi Fon kazancı dönem dönem oranların değişmesiyle farklı rakamlarda getirisi olsa da birçok yatırıma göre daha az bir kazanç sağlar. Yatırımcılar için kazancı düşük bir oran gibi görülse de avantajları açısından tercih sebebidir. Bankaların B tipi fon getirileri döneme göre ve bankaya göre değişse de oranlardan büyük farklar görülmez. Net bir rakam verilemese de bankaların ortalama faiz oranlarının bir iki puan üstünde ya da altında seyreder. Anaparaya zarar vermemesi anlık olarak bozdurulabilmesi açısından parasını orta ve kısa vadede garanti olsun ve azda olsa kazandırsın diyenlerin tercih edebileceği bir yatırım şeklidir B Tipi Fon.

B Tipi Fonda Kayıp Yaşanır Mı?

Fon türlerinin hepsinde olduğu gibi B tipi içinde kaybetme riski bulunsa da paranın işletildiği havuz garanti kağıtlardan kurulu olduğu için bu düşük bir ihtimal ve kayıp kısa sürelik küçük oranlardadır. Genel olarak B Tipi Fon az ama kazanç sağlayan bir yatırım olarak görülmektedir. B Tipi Fon alacak kişilerin çalıştıkları bankaya dikkat etmeleri önemli bir ayrıntıdır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
30 Yıl Vadeli Konut Kredisi

30 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Mart 12, 2017
240 okunma
E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

Ocak 5, 2017
299 okunma
Ev Tadilat Kredisi

Ev Tadilat Kredisi

Şubat 12, 2017
523 okunma
Kredi Ön Onayı Nedir?

Kredi Ön Onayı Nedir?

Ocak 25, 2017
480 okunma
Kredi Başvurusu Nasıl Silinir?

Kredi Başvurusu Nasıl Silinir?

Ocak 16, 2017
398 okunma
Kredi Çekip İş Kurmak

Kredi Çekip İş Kurmak

Mart 15, 2017
272 okunma
Kredi Red 09

Kredi Red 09

Mart 15, 2017
280 okunma