BANKALAR

Bankacı Maaşları

Bankacı Maaşları

Her yıl banka çalışanları için belirli bir miktarda maaş artışı olmaktadır. Bankacı maaşları belirli bir netliğe sahip değildir ve bankacının seviyesine göre aldığı maaş da değişir. Bu maaşlardaki seviye ayrımının yanı sıra özel – devlet bankaları çalışanları arasındaki maaş seviyelerinde de bir farklılık söz konusudur. Özel banka çalışanları devlet bankası çalışanlarından daha fazla maaş alabilmektedirler.

Bir bankanın şubesinde mi yoksa merkezinde mi çalıştığınız seviyenizi ve bununla beraber maaşınızın miktarını etkileyen bir diğer faktördür, merkezde çalışan bankacılar şubede çalışanlara göre daha fazla maaş alabilmektedir. Maaş miktarının belirlenmesinde çalışılan bankanın yeri, mevcut veya dışarıdan gelen müşterilerin işlem miktarı, çalışan performansı ve kasaya giren para etkili olur.

2017 Bankacı Maaşları

2017 yılı için de diğer yıllarda olduğu gibi banka çalışanlarının maaşlarında belirli bir orada artış oldu. Bu yıl işe başlayacak bankacılar 1300 t civarı bir maaş ile işlerine başlayacaklar. Ancak bu işte deneyimli olan kişilerin maaşları 1500 – 1700 t olacaktır, bu rakamlar özel bankalarda daha da artabilir. Banka çalışanlarının aynı zamanda seviyelerine göre maaşları değişmektedir.

Yeni işe başlayan bir gişe görevlisi 1400 t civarı bir maaş alırken, gişe asistanı 1800 t maaş alabilir. Müfettişlik, uzman yardımcılığı, denetçilik gibi pozisyonda bulunan banka çalışanları ise 2600 – 60000 t arası maaş alırlar. Bankaların şube müdürü pozisyonunda bulunan banka çalışanları ise 7500 – 16000 t aralığında maaş alırlar. Banka çalışanları bölge ve şube koordinatörü pozisyonunda ise ulaşılabilecek en üst banka çalışanı seviyesine ulaşmış olmaları nedeniyle 14000 – 25000 t arası maaş alır. İş değiştiren tecrübeli bankacılar yanlarında getirebildikleri yeni müşteriler ile bu rakamların üzerinde maaş alırlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı