BANKALAR

Altın Hesabı Nasıl Açılır? Avantajları Nelerdir?

Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Yoksa siz hala altınlarınızı yastık altında mı tutuyorsunuz? Görünen o ki büyük kayıp içerisindesiniz ? Peki, altınlarımı nasıl değerlendirmeliyim ? Diye sorarsanız. Altınlarınızı bankalarda gram altın hesabı olarak değerlendirmeniz çok avantajlı olacaktır. Peki, neden altınlarımı gram altın hesabı olarak bankaya yatırmalıyım diyeceksiniz?

Bilindiği gibi altınlarınız işçilik nedeniyle özellikle kuyumculara sattığınızda büyük oranda para kesmektedirler. Bu nedenle bu dezavantajı bankalarda açacağınız altın hesabı ile ortadan kaldırabilirsiniz?

Altın hesabı nasıl açılır ? Altın hesabı açmak için elinizdeki altınları çalıştığınız banka şubelerine götürerek altın hesabı açabilirsiniz. Ya da hesabınızdaki parayla gram altın alarak ta altın hesabı açmanız mümkün. Altın hesabı açılırken dikkat edilmesi gereken husus, altın hesapları için hesap işletim ücretleri ve komisyon almayan bankalar ile çalışmaktır. Altın hesabı açtığınızda altındaki değerlenme ya da düşüşe göre anında alım satım yapabilme imkânınız bulunuyor. Bu nedenle kuyumculardan alacağınız altınlar ve satacaklarınız alım atım esnasında işçilikten dolayı karınızın sürekli azalmasına neden olacaktır.

ALTIN HESABININ AVANTAJLARI SAYMAKLA BİTMEZ

Altın hesabı avantajları saymakla bitmez. Altın hesabının bir diğer avantajı da bilindiği gibi altınlarınızın bankalar ile güvende olması ve çalınma riskinin olmamasıdır. Özellikle yeni evlenen çiftlerin altınlarını muhafaza altına almak konusunda çok tedirgin oldukları malumdur. En iyi çözüm altınların gram altın olarak bankalarda değerlenmesini sağlamaktır.

Altın hesabı avantajı kullanırken sadece altınlarınızı güvence altına almıyorsunuz. Çoğu banka altın hesapları için de cazip faiz oranlarıyla vadeli altın hesabı seçeneklerini de sizlere sunmaktadırlar. Bir yandan altınınız değerlenirken bir yandan da banka faiziyle daha da fazla kazanma imkânınız bulunmaktadır.

Türkiye’ mizde yatırım aracı olarak altın oldukça çok tercih edilmektedir. Altınların bankalar ile değerlendirilmedi ve gram altın hesabı açılması daha yeni yeni oluşan bilinçle yaygınlaşmaya başlamıştır. Çoğu kişiler başlangıçta altınların bankalar ile değerlendirilmesinde bir avantaj görmemiş ve bu konuya soğuk olarak yaklaşmışlardır. Şu an ise altınlarını bankalarda gram altın ile değerlendirenler akıllı bir yatırım yapmış oluyorlar.

KOMİSYON VE İŞLETİM ÜCRETİ ALMAYAN BANKALARDA HESAP AÇIN

Sizlerin altınlarınızı değerlendirirken ek masraflardan kurtulmanız amacıyla altın hesabı için işletim ücreti ve sair komisyonlar almayan başta Ziraat Bankası Altın hesabı,  Garanti Bankası, Vakıfbank, Şekerbank, Albaraka,  Kuveyt Türk ve Yapı Kredi Bankası gibi bankaların altın hesabı ürünlerini değerlendirmeniz menfaatinize olacaktır.

Şu an için en cazip imkânları sunan bankalar bunlardır. Bir kısım İslami duyarlılığa sahip olanların faiz konusunda temkinli oluşlarından dolayı Albaraka Türk ve Kuveyt Türk bankalarına yönelebileceklerini hatırlatmak isteriz. Artık günümüzde altınların yastık altında değerlendirilmesi dönemi bitmiştir.

Bankalarda açılan altın hesabındaki altınınızı anında TL ya da diğer bara birimlerine karlı olarak dönüştürülmesi mümkün olduğundan siz değerli takipçilerimizin altınlarını gram altın cinsinden bankalarda değerlendirmesi konusunu şiddetle önermekteyiz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Altın Hesabı Nasıl Açılır? Avantajları Nelerdir? BANKALAR Uşak merkezden ben Taner Yuksel. Selam herkese sayfanız ciddiyim hayran bıraktı, face de paylaştım 12-01-2017 15:17:47 harika ötesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı