BANKALAR

Ziraat Bankası Borsa Yatırım Hesabı Açmak

Ziraat Bankası Borsa Yatırım Hesabı Açmak
Borsa tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli bir yatırım aracıdır. Getirisinin ve olası kayıpların önceden bilinmemesi borsayı cazip hale getirmektedir. Teknolojininde gelişimi ile borsa yatırımları bankaların internet şubeleri üzerinden kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bizde bu yazımızda Ziraat Bankası borsa yatırım hesabı açmak üzerine sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Bir kamu bankası olan Ziraat Bankası ile borsa yatırım hesabı açabilir ve yatrımlarınızı en düşük komisyon oranları ile Ziraat Bankası’nda değerlendirebilirsiniz. Tüm hisseleri satın alabilir ve rahatlıkla satabilirsiniz.

Yatırım hesabı olarak bilinen borsa hesabı açmak için en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bunun dışında yatırım bankacılığı üzerinden de hesap açabiliyorsunuz. Yapılan başvuru sırasında bazı belgeler imzalanmalıdır. Bu işlemlerden sonra hesabınız aktif hale gelecektir. Ziraat Bankası borsa yatırım hesabınızdan hisse senedi işlemleri yapabilmeniz için hesabınıza para aktarmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Hisse Senedi Komis Oranları Nedir?
Hisse senedi işlemleri Borsa İstanbul üzerinden yapılmakta ve bunun için Ziraat Bankası aracılık ettiği için belli oranda komisyon ücreti kesmektedir. Ziraat Bankası’nın diğer bankalara göre daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Gün içi ilk 50 bin TL’ye kadar banka binde 0,0015 oranında komisyon kesecektir. 50 bin ile 100 bin TL arası işlemlerde bu oran binde 0,0012’ye düşmektedir. Bu oranlar yapacağınız hisse senedi işlemlerine göre değişmektedir. En güncel oranları sayfamızdan her zaman öğrenebilirsiniz. Bu komisyon oranları sizin yaptığınız tercihlere göre değişmektedir.

Örneğin, hisse senedi emirlerini müşteri hizmetleri ile verirsenin sizden kesilecek oran binde 2 ve artı Bsmv ücreti olacaktır. İnternet üzerinden bu emri verirsenin daha karlı olacaksınız. İnternette komisyon oranı binde 1,5 + Bsmv olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası borsa yatırım hesabınız üzerinden ister web ile, isterseniz de mobil ile işlem yapabiliyorsunuz. Akıllı cep telefonlarınıza Ziraat Bankası Mobil uygulamasını indirebilirsiniz. Gün içinde her türli hisse senedi alış ve satış emirleri verebilirsiniz. Ayrıca, gerçekleşmemiş olan emirleri olumlu ya da olumsuz yönde iyileştirebiliyorsunuz. Buna emir iyileştirme veya emir kötüleştirme adı verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı