KRİPTO PARA

Zcashler Nasıl Paraya Dönüştürülür?

Zcashler Nasıl Paraya Dönüştürülür?

Son zamanlarda Zcash madencilik başladı iseniz, Zcash’lerinizi istediğiniz para birimine Zcash dönüştürmek için nasıl bir yol izleyeceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Öncelikle, fiyat para birimi kullanarak bazı Zcash satın aldığınızı veya bir madencilik teçhizatı kurduğunuzu varsayalım.

Zcash madencilik için Nvidia ekran kartları oldukça kolaylaştırabilirsiniz. Zcash maden olarak Nvidia Pascal tabanlı grafik kartları ile en iyi çalışan ekran kartlarıdır. Sadece oda çok sıcak olmadığından emin olun.

Örneğin, MSI Trident 3 Arktik Sürümü Zcash madencilik için harika Nvidia 1070 grafik kartı ile birlikte geliyor. MSI Trident 3 gözlük özellikleri açısından kesin bit overkill ama zaten varsa, CPU underclock ve bazı para kazanabilirsiniz.

Zcash Cüzdanı Oluşturun

Zcash için bir cüzdan ayarlayın. Jaxx.io bir Zcash cüzdan örneğidir. Daha sonra Nvidia veya AMD’yi kullanarak Zcash’ı madenciliğe başlatın ve bir ödeme eşiği belirleyin. Eşik geçtikten sonra Zcash havuzu cüzdanınıza Zcash’leriniz gönderilecektir.

Zcash’lerinizi Bitcoin’e Dönüştürün

Şimdi localbitcoins.com üzerinde bir hesap açın ve ülkenizi seçin. Sonra changelly.com ziyaret edin ve Zec Zcash’leriniz BTC dönüştürülür ve daha sonra cüzdanınıza aktardığınız Bitcoin’i satabileceğiniz localbitcoins gönderin. Paypal, nakit ya da bankanıza havale, eft yapabileceğiniz kişileri bulabileceğiniz pek çok seçenek bulacaksınız. Bu başlangıçta karmaşık olabilir, ancak Forex’te farklı para birimleriyle işlem yapmak için kullanılanlarımız en yaygın şeydir. Ayrıca, her ülkenin gerçekten farklı çözümleri var.

Türkiye’deki Borsalar

Zcash madenciliği veya musluklardan kazandığınız Zcash’lerinizi Türkiye’de de bir çok borsadan işlem yaparak bitcoin’e dönüştürebilir, ardından Türk lirasına çevirerek banka hesaplarınıza TL olarak aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

Koinmarketi.com, Paribu.com, Cointurk.com, Koinim, Koineks gibi bir çok bitcoin ve altcoinlerinizi paraya dönüştürebileceğiniz sistemler mevcut. Zcash’lerinizi ister paraya ister diğer coinlere çevirme şansınız bulunuyor.

Zcasah madenciliğinden kazandığınız ya da musluklardan kazandığınız Zcash’ler çok olmayabilir bu anlamda devreye giren komisyon işlem oranlarını kontrol ederek işlemlerinizi yapmanız gerekebilir.

Bitcoin’e çevirmek ardından Bitcoin’i Türk Lirasına çevirmek yapacağınız işlemler dolayısıyla komisyonlar yüzünden elde edeceğiniz parayı düşürebilir. Bu anlamda tek bir işlem yaparak Zcash’lerinizi Türk Lirasına çevirmek daha mantıklıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı