BANKALAR

Yapı Kredi Konut Kredisi

Yapı Kredi Konut Kredisi

Ülkemizde son yıllarda konut sahibi olanların sayısı bir hayli arttı. Konut almak isteyenlerin bu konuda kendi birikimleri dışında birtakım konut sahibi olma yolları da mevcut. Bunlardan biri ise konut kredisi. Günümüzde hemen hemen tüm bankaların müşterilerine verdiği konut kredisiyle çok kolay bir şekilde kendinize av alabilir, bunun yanında esnek ödeme planlarıyla geri ödeme şansına sahip olabilirsiniz.

Konut Kredisi konusunda Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri de hiç kuşkusuz ki Yapı Kredi Bankası. Yapı Kredi; çok esnek ödeme planları, nispeten düşük faizler ve hızlı kredi çıkarma olanağıyla konut kredisi almak isteyenlerin ilk başvurduğu bankalardan biri olarak biliniyor.

Yapı Kredi Konut Kredisi hakkında bilgi vermek gerekirse. Öncelikle banka tarafından sağlanan kredinin vadesi en fazla 120 aya kadar çıkabiliyor. Bu süre zarfına kadar istenen düzeyde ödeme planında ödeme yapmak mümkün. Konutun ekspertiz değerinin en fazla %80’ine kadar kredi alabildiğiniz gibi aynı zamanda krediyi alan kişinin vade sonundaki yaşı 70’ten yüksek olmamalıdır.

Bununla birlikte banka; istendiği taktirde ara ödeme yapma, kalan kredi tutarını tek seferde ödeyerek krediyi kapatma ve yatırım amaçlı olarak veya tek başına ev alamayanlar için iki kişi olarak konut kredisini alma imkanını da müşterilerine sunuyor. Bununla birlikte konut, bu iki kişinin üzerine tapulanıyor.

Yapı Kredi’den konut kredisi almak ise gayet kolay. Yapı Kredi; Türkiye’nin hemen her yerinde bulunan şubelerinin yanı sıra Mobil Bankacılık ve İnternet Bankacılığı hizmetleriyle de müşterilerine kredi sağlayabiliyor.

Bunun için ise yapmanız gereken tek şey bir Yapı Kredi şubesine giderek gerekli evraklarla birlikte başvurunuzu yapmak, mobil bankacılık veya internet bankacılığıyla başvuracaksanız ise sistemde sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde vermek. Krediniz onaylandığı taktirde gerekli evrakları yine bir Yapı Kredi şubesine teslim ederek kredinizi kolaylıkla edinebilirsiniz.

Başvuru sırasında banka tarafından istenen belgeler ise nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi, satın alınacak olan konutun tapusunun fotokopisi; elektrik, su, doğalgaz veya telefon gibi abonelik gerektiren herhangi bir hizmet veya kuruluşa ait son 3 ayda başvuru yapan kişi adına düzenlenmiş bir fatura belgesi.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Nevşehir merkezden ben Safiye Karatas. Selamlar web sitesi vallaha hoşuma gitti, teraziye tıkladım 14-01-2017 17:18:18

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı