BANKALAR

Vakıfbank 2017 Açılış Saati, Vakıfbank Kaçta Açılıyor?

Vakıfbank 2017 Açılış Saati, Vakıfbank Kaçta Açılıyor?

Bankaların hayatımızdaki yeri çok önemli ve büyüktür. Özellikle son yıllarda sermaye sahiplerinin, yatırımda bulunacak gerçek ve tüzel kişilerin bankalar ile olan ilişkisi son derece önemlidir. Bu durumlar da bankalar ile işi olan kişilerin bankaların hemen her şeyini bilmeleri ve takip etmeleri gerektiği gerçeğini ortaya koymaktadır.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber özellikle de bankalar açısından müşterilerin internet üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilmelerinin büyük bir avantaj ve fırsat olduğu bilinmektedir. Birçok bankanın müşterisi şubelere gitmeden de işlemlerini internet üzerinden rahatlıkla yapabilmekte ve işlerini böyle yürütebilmektedir. Bunun haricinde işlerini şubeden yapmak zorunda olan ya da şubeden yapmayı tercih eden insanlar da bulunmaktadır.

Bu durumda devreye bankaların açılış-kapanış gibi çalışma saatlerini bilmek işimizi kolaylaştırıp zamanımızı ona göre ayarlamamızı sağlayacaktır.

Bankaların Çalışma Saatleri Nasıl Ayarlanıyor?

Ülkemizde iklim ve saat farklılıklarında dolayı ve değişiklikler göstermesinden dolayı bankalardaki çalışma saatleri değişiklik göstermektedir. Bu durumda bankalar çalışma saatlerini ülke geneli olarak değil de bölge bölge farklılaştırarak yapmaktadır. Bu sayede daha verimli çalışmak ve hizmet etmek amaçlanır. Ancak genel itibariyle aynı çalışma saatleri geçerlidir.

Vakıfbank Mesai Saatleri

Vakıfbank hafta içi her gün sabah saat 09.00’da açılmakta saat 12.30’da öğle arasına girmektedir. Saat 13.30’da tekrar mesai başlamakta saat 17.00’a kadar devam etmektedir. Daha sonra çalışanlar o gün ki mesai saatini tamamlamış olup evlerine dönmekte ve banka kapanmaktadır. Ülkemizde her bankada olduğu gibi hafta sonları mesai saati bulunmamaktadır ve bu süre zarfında bankalar kapalıdır.

Vakıfbank’ta Mesai Saatlerinde Hangi İşlemler Yapılabilir?

Mesai saatleri içerisinde Vakıfbank’ın şubelerine para transferi yapılabilir. Yani havale işlemi yapılabilir. Vakıfbank hesabınızdan başka bankanın hesabına EFT olarak bilinen işlem yapılır. Swift olarak bilinen uluslararası bankalarla işlem gerçekleştirilir. Kredi kartı, hesap kartı başvuruları ve bunun yanında ödeme emirleri verilerek işlemler yapılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı