KREDİLER

Sera Kredisi

Sera Kredisi

Seracılık iklim koşullarına dayalı, üretim yapılmasına uygun olmadığı zamanlarda naylon ve cam yardımıyla korunarak kapalı mekanların içeriden ısıtma sistemi kurularak sebze ve meyve üretiminde uygun sıcak alanın meydana getirilmesiyle oluşturulan üretim şeklidir.

Sera Kurmak İsteyenlere Kredi İmkanı

2016 yılında birçok banka ve kuruluşlar seracılık için çok uygun imkanlar sunmaya başladı. Siyasi olayların ardından gelişen bir takım verilmiş sözler üzerine genç girişimcilere yönelik hibe ve faiz kredileri verileceği öne sürüldü. Verilen sözler bu kredilere seracılık başvuru faaliyetlerinin arasında üretime geçmek için başvuru imkanı sağladı.

KOSGEB üzerinden gerçekleştirilecek sera kredisi vatandaşlara sunulmuştur. Daha öncesinde kadın çiftçilere 30 Bin TL hibe karşılığında 70 bin faizsiz kredi verilirken düzenlenen yeni sera kredisi birbirine benzetiliyor. KOSGEB’in faizsiz kredilerinden yararlanmak için mutlaka girişimci destek programlarına katılıp seminer eğitimi almanız gerekiyor. Eğitimim tamamladıktan sonra KOSGEB desteklerinden yararlanabilirsiniz.

Ajanslardan Sera Kredisi

Kalkınma ajansları ülkemizde 27 tane bulunuyor ve tarım ile alakalı her konuda olduğu gibi seracılık içinde hibe destekleri veriyor. Ancak bu kredilerden yararlanmak için mutlaka bir iş planınızın belirlenmiş olması gerekir. Seracılık üzerine faaliyete geçireceğiniz proje ile ajanslara başvuruda bulunabilirsiniz.

Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Sera Kredisi

Kırsal kesimleri için hibe ve destek imkanı veren en önemli kuruluşlar arasında bulunan TKDK, kırsal kesimde bulunan yöre halkını destekleyerek ekonomik imkanlarını kalkındırmalarını geliştirmek ve şehre göç etmemeleri için destek veriyor.

Seracılık alanında ürün kalitesini ön planda tutmak isteyen TKDK kurumun desteklerine uygun yapıdadır. Siz de proje hazırlayarak bu kurumdan destek alabilirsiniz.

Özel Bankaların Sera Kredi Seçenekleri

Seracılık alanında en büyük desteği sağlayan banka Ziraat Bankasıdır. Bunun dışında TEB, Deniz Bank, Garanti Bankası gibi bankalar uygun kredi olanakları sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı