KRİPTO PARA

Salt Nedir, Salt Coin Nasıl Alınır?

Salt Nedir?

Değişen ve gelişen teknoloji sayesinde hayatımızın bir parçası haline gelmiş olan sanal paralar, popülerliğini artırmaya devam ediyor. Özellikle internet kullanıcıları, yatırımcılar, devlet adamları ve iş adamları arasında oldukça ün salmış durumda.

Salt da bunlardan biri. Secure Auto Loan Technology yani Güvenli Otomatik Kredilendirme Teknolojisidir. Esasen kullanıcılara dayalı bir borç verme ağı olarak düşünebiliriz. Salt aynı zamanda kripto para mecrasının en büyük 49. alt coini olarak bilinmektedir.

Salt Nasıl Çalışır?

Normal şartlarda bir bankadan borç almak istediğiniz zaman banka buna karşılık olarak güvence yani teminat bekler. Bu teminat sizin maaşınız, eviniz, arabanız, dükkanınız kısacası herhangi değerli bir mal varlığınız olabilir. Ancak şöyle bir baktığımız zaman şu anda yasal olarak kredi veren hiçbir kurum ya da kuruluş Bitcoin ya da sanal para karşılığında size borç verme gibi bir yetkiye sahip değildir.

Yani siz Bitcoin ya da sanal parayı güvence olarak gösterip kredi alamazsınız. Buna karşılık olarak Salt’ın size sunduğu sistem oldukça güzel. Eğer Bitcoin sahibiyseniz bunu akıllı bir belge ya da kontratla güvenceye alıp size bunun karşılığında borç veren sisteme Salt diyoruz.

Aldığınız bu borç parayı geri ödediğiniz takdirde güvence olarak verdiğiniz Bitcoin’i ya da sanal parayı tekrardan alabilme şansına sahip oluyorsunuz. Salt yönetim kurulu ise 2018 yılı içerisinde kredi kartı çıkaracaklarını duyurdu.

Salt Coin Nasıl Alınır?

Eğer siz bu sistemden borç para alacaksınız öncelikle, Salt coin almanız gerekiyor. Salt coin almak için ise birçok siteden yardım alabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de Paribu.

Eğer Paribu’dan Salt coin almak istiyorsanız takip etmeniz gereken adımlar oldukça basit. Öncelikle kendinize bir kullanıcı profili oluşturup hesap açıyorsunuz ve telefon numaranızı girdikten sonra gelen kısa mesajdaki kodu girerek güvenlik işlemini tamamlıyorsunuz.

Hesabınızı onaylattıktan sonra artık alım satım yapabilirsiniz. Herhangi banka hesabınızdan Paribu hesabınıza belli bir miktar para yatırmalısınız. Yatırdığınız parayla Bitcoin satın alıp Binance hesabınıza transfer etmelisiniz. Transfer ettiğiniz Bitcoin’i satıp Salt coin satın alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı