BANKALAR

PTT Kart Hesap Bakiyesi Sorgulama

PTT Kart Bakiye Sorgulama

Bankalar gelişen teknolojiyle birlikte onlarca kişinin sıraya girerek yaptıkları işlemleri artık internetten hatta mobil uygulamalarla telefonlarımıza kadar bu imkânı sunmaktadır. Bu fırsatlar sayesinde sadece birkaç tuşla banka şubelerinde yapabileceğiz tüm işlemleri internet üzerinden yapabilmekteyiz. Borç ödemek, eft/havale yapmak, kredi başvurusu yapmak bunlardan sadece birkaçı. İnternetin yaygınlaşmasıyla da şubelere bağımlılığımız azalmıştır. Teknolojinin bu kadar hızla gelişmesi üzerine PTT Genel müdürlüğü müşterinin işlemlerini daha rahat ve güvenilir yapmaları için PTT kar uygulamasını hayata geçirmiştir.

PTT Kart Nedir?

PTT kart diğer bankaların müşterine sunduğu bankamatik kartının tüm özelliklerine sahiptir. PTT kart ile ATM’lerden veya internet üzerinden bakiye sorgulanabildiği gibi nakit çekim, fatura ödeme ve havale işlemi gerçekleştirme gibi işlemlerde yapılmaktadır.

  PTT Kart Nasıl Alınır?

PTT kart almak isteyen kişiler herhangi bir PTT şubesine uğrayarak Posta Çeki Hesabı açtırmaları yeterlidir.  Emekli maaşını PTT şubesinden alan kişiler 2011 Eylül’ünden itibaren PTT kartlarına sahip olmuşlardır. PTT kartına hiçbir sebeple kart kullanım ücreti ve kart aidatı uygulanmaktadır.  Müşteriler banka hesaplarını internetten kullanma avantajını PTT hesaplarında da kullanabilirler. PTT şubelerine başvurarak PTT hesaplarını da İnteraktif Posta Çeki sisteminden kullanabilirler.

Telefon ile PTT Bakiye Sorgulama

Yazımızın bu kısmına kadar PTT kartından ve PTT kartın birçok özelliğinden bahsettik. Bu kısımda da sizlere PTT bakiye sorgulama işlemlerinin asıl yapılacağından bahsedeceğiz. Müşteriler tüm bankalardan hesap bakiyelerini atmlerden öğrenebildiği gibi PTT bakiyelerini de PTTMatik üzerinden bakiyelerini öğrenebilirler.  Ayrıca PTTMatiklerden birçok bankacılık işlemlerini yapabilirisiniz. Aynı zamanda PTT hesaplarının bakiyeleri telefon aracılığıyla da öğrenebilmektedir. Bunun için müşterilere sunulan PTT telefon numarası 444 1 788’dir. Telefon numarasını çevirdikten sonra kart işlemleri için 1’i tuşlayın. Telesekreter yönlendirmesi neticesinde sonrasında 2’yi tuşlamanız gerekmektedir. Bu tuşlama kombinasyonu 2016 Aralık tarihi için geçerlidir, farklı zamanlarda farklılık gösterebilmektedir.

Engelliler için PTT Müşteri Hizmetleri

PTT Genel Müdürlüğü görme ve işitme engelli vatandaşlar için görüntülü konuşma uygulaması başlatmıştır. Bu imkândan faydalanmak için 0850 222 1 788 numaralı telefonu arayabilirler ve görüntülü müşteri hizmetlerinden faydalanabilirler.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı