KREDİ KARTI

Online Kredi Kartı Borcu Sorgulama

Kredi Kartı Borcu Sorgulama

Kişisel isteklerin, zevklerin ve hayatın getirdiği şartlardan kaynaklı oluşan maddi istek yüzünden dolayı günümüzde kredi kartı kullanımı büyük oranda artış göstermiştir. Kredi kartını kullanmanın avantajı da olduğu gibi, dezavantajı da mevcuttur. Ani alınması gereken durumlarda, en büyük yardımcınız olabilir. Aynı süreç içerisinde fatura ödemesi yaparken, online ödeme yönteminden kaynaklı da sizin yararınıza olur. Sadece avantajları bile göz önüne getirildiğinde, kredi kartı kullanmak için hiçbir sebep yok. 2017 yılı itibariyle ülkemizde yer alan bankalar ise, belli indirimlere giderek kredi kartı borçlarını temizleme yoluna koyuldu.

Kredi kartınızın ne kadar borcu olduğunu sorgulamak için ise, sizlere ürettiğimiz sistemi kullanabilirsiniz. İster uzun vadeli ister kısa vadeli kullanımlarda, ne kadar faiz getirdiğine dahi bakabiliyorsunuz. Bilindiği üzere kısa vadeli kullanımlarda, daha yüksek faiz oranları mevcut oluyor. Bu sebepten dolayı bankalar, müşterilerin daha uzun vadeli kullanımlarını tercih ediyor. Sistem üzerinden kredi kartı bilgilerinizi girmeden, belli başlı bilgiler girerek kredi kartı borcu sorgulama yapabilirsiniz. İster asgari tutarını, isterse de dönem borcu tutarını görebilirsiniz. Ülkemizde kredi kartı kullanım oranları “ Bankalararası Kart Merkezi ” tarafından yapılan araştırmaya göre 2016 yılında sonuçlar;

  • Banka Kartı Yurt İçi = 2016 Mart 3.75 Milyar
  • Kredi Kartı Yurt İçi = 2016 Mart 43.5 Milyar
  • Toplam Kullanım = 2016 Mart 47.25 Milyar

BKM araştırması baz alındığında, pastanın çok büyük olduğunu fark ediyoruz. Bu ve buna benzer kuruluşların yaptığı araştırmaları baz alan bankalar, pastadan pay sahibi olmak istiyorlar. Pay sahibi olabilmek içinde, müşterileri kendilerine çekmeleri gereklidir. Kredi kartı borcu olan insanları, borcunu kapatsın diye yeni kart teklifleri sunarak kendilerine çekmeye çalışıyorlar. Bu ve bunun gibi aslında etik olmayan fakat, müşterinin istekleri doğrultusunda işlemler yapılır.

Günümüzde 47.25 Milyar ödeme tutarı gözüken araştırmada da görüldüğü gibi, banka kartı ve kredi kartı kullanımı oldukça yoğundur. Kişi olarak baz alındığında ise, her yetişkin bireyin ya kredi kartı ya da banka kartı olduğunu saptamaktayız. Bu denli pastanın büyük olmasını fırsat bilen bankalarda, gerek dosya masrafsız kredi seçenekleriyle gerekse de EFT – Havale masraflarını sıfıra indirgeyerek müşteri çekme planları yapmaktadır. Daha önceki yıllarda 10 Türk lirası EFT yapmak isteyen kişi, yaklaşık 5 Türk lirası da masrafa ödeme yapmaktaydı. Bu ve bunun gibi para tuzağı olan sistemlerin minimuma inmesi de, maddi durumu az olan bireylerin dahi kredi kartı veya banka kartı kullanmasına olanak sağlamaktadır.

Online kredi kartı borcu sorgulama sistemi sayesinde, sizlerde ne denli ödeme yapmanız gerektiğini sorgulayabilirsiniz. Aynı süreç içerisinde hesap özetlerinize ulaşabilir ve hoşunuza gitmeyen durumları bildirebilirsiniz. İnternet üzerinden kredi borcu sorgulaması yaparken, önceliğiniz her zaman olduğu gibi güvenlik olmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı