BANKALAR

Odeabank Eft Ücreti Ne Kadar 2018

Odeabank Eft Ücreti Ne Kadar 2018

Elektronik fon transfer diğer adıyla EFT bankalar arası para transferi olarak bilinmektedir. EFT’nin önemli ve dikkate alınması gereken yönü aynı bankanın farklı şubeleriyle yapılan transfer değil farklı bankalar arasında yapılan bankacılık işlemleridir. Günümüzde EFT işlemi geçmişe nazaran çok kullanılmasa da işleri acil olan insanlar için adeta bir hayat öpücüğüdür. Bankalar birçok işlemi genelde para almaksızın yaparken EFT işlemi farklı bankalar arası bir işlem olduğu için ücrete tabii olmaktadır.

Her bankanın o yıl içinde ilan ettiği masraf komisyon listelerine bağlı olarak bankalar tarafından talep edilen ücret her yıl farklı olabilmektedir. Bu noktada kişilerin EFT için şube ya da internet bankacılığı seçimleri ve bu seçimlere göre ücretlendirilmelerine sebebiyet vermektedir. Odeabank Eft Ücreti 2018 yılı için yapılan seçimlere göre farklılık göstermektedir. Buna göre:

Odeabank Şubeden EFT Ücreti

Şubeden yapılan EFT işlemleri 35 ile 500 TL arasında değişmektedir. Oldukça masraflı bir işlem olduğu için pek tercih edilmemektedir.

Odeabank İnternetten EFT Ücreti

Internet üzerinden yapılan bu işlem tüm tutarlar için sabit 4 TL olarak belirlenmiştir.

Odeabank Telefon Bankacılığı EFT Ücreti

Odeabank telefon bankacılığı EFT işlemi ücreti yüzde 0.25 olarak belirlenmiştir. Minimum 35 maksimum 250 TL olarak tahsil edilir.

Odeabank ATM’den EFT

Odeabank ATM’den yapılan EFT bankacılık işlemlerinden ücret tahsil etmemektedir.

Genel olarak müşterilerini ATM’lere ya da internet üzerinden yapılan işlemlere yönlendirerek bu sayede şubelerindeki iş yükünü azaltmak ve aynı zamanda çalışanlarını ATM’lerde yapılamayan problemlere sahip olan müşterilerine yönlendirmektedir. Bu sebepten dolayı özellikle ATM’lerden yapılan EFT işlemleri için bankalar ücret talep etmemekte ve internet üzerinden yapılan EFT işlemleri içinde çok az bir miktar talep edilmektedir. Bu sayede diğer işlemler içinde çalışanlarına ve müşterilerine vakit kazandırmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı