YATIRIM

Kuyumcular Kaçta Açılıyor 2017 2018 Açılış Saati

Kuyumcular Kaçta Açılıyor 2017 2018 Açılış Saati

Altın veya döviz almak için kurulmuş olan kuyumcuların belirli bir açılış ve kapanış saati olmaktadır. Kuyumcular aynı saatler içerisinde açılır ve yine aynı saatler içerisinde kapanmaktadırlar.

Kuyumcuların açılma saatleri AVM’lerde değişkenlik gösterebilmektedir. AVM içerisinde faaliyet gösteren kuyumcuların açılış ve kapanış saatleri bulundukları AVM’nin faaliyet gösterdiği saatlere göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Kuyumcuların Açılış Saatleri

Kuyumcular, yeni güne başlanılmasının ardından sabah saat 09.00’da açılmaktadırlar. Fakat akşam hava kararmadan kuyumcuların dükkanlarını kapatması gerekir. Aksi bir durum söz konusu değilse kuyumcuların sabah açılış saatleri sabah net 09.00’dur.

Kuyumcuların Açılış ve Kapanış Saatleri Nasıl Belirlenmektedir?

Altın çok değerli bir ziynet eşyasıdır. Gözü dönmüş hırsızların da çoğu zaman bir kuyumcu soymak gibi basit fikirleri her zaman olmaktadır. Bu nedenle Kuyumcuların kendilerini güvende hissederek ve en iyi güvenlik şartları altında çalışmaları gerekmektedir. Yani belirli saatler de açılış ve kapanışları güvenlik nedeni ile belirlenmektedir.

Güvenliği sağlamak adına kuyumcular çok erken saatlerde açılmamaktadırlar. Kış aylarında hava erken karardığından dolayı kuyumcular 06.00‘da kapanmaktadırlar. Yaz saatinde ise kuyumcuların kapanma saatleri havanın geç kararmasından dolayı akşam 7.00 veya 8.00’e kadar uzayabilmektedir. Kuyumcuların kapanış saatleri değişkenlik gösterebilir. Fakat açılış saatleri her zaman net olarak sabah saat 09.00’da olmaktadır.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere sadece AVM’lerde bulunan kuyumcuların açılış ve kapanış saatleri AVM’nin çalışma saatlerine göre ayarlanmaktadır.

2017 ve 2018 Yılı Kuyumcular İçin Belirlenen Açılış Kapanış Saatleri

Kuyumcu açılış saatleri için 2017 ve 2018 yılında saatler belirlenmiştir. Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri kuyumcular için belirlenen çalışma saatleri, Sabah 08.30 akşam 18.30’dur. Pazar günleri ise kuyumcular için resmi tatil günü sayılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı